Polska - Ukraina. Koniec meczu, Polska wygrywa 23:15. Przeczytaj zapis relacji NA ŻYWO.

2010-10-28 20:35

Mecz Polska - Ukraina rozpoczął eliminacje do mistrzostw Europy 2012 piłkarzy ręcznych. Karol Bielecki i Grzegorz Tkaczyk mieli poprowadzić biało-czerwonych do wygranej i tak zrobili. Podopieczni Bogdana Wenty wygrali 23:15. Przeczytaj zapis relacji na żywo z tego meczu.

KONIEC MECZU!

60 min. - w ostatniej minucie drugiego gola strzela Tkaczyk. Ostatnia akcja to z kolei gol Kupczyńskiego, ale został on zdobyty po czasie i nie będzie uznany. Dlatego wygrywamy ostatecznie 23:15.

58 min. - strzelają Ukraińcy i przewaga Polaków nieco się zmniejsza. Mamy 22:14.

57 min. - 22:12, ponownie trafia Kuchczyński. Potem trafia Burka i mamy 22:13.

55 min. - rośnie przewaga Polaków. Trafił Kuchczyński i prowadzimy 21:12. Do końca już niewiele czas, zatem nic nie powinno się zmienić i Polacy zgarną 2 punkty.

52 min. - Bartosz Jurecki trafia po podaniu Grzegorza Tkaczyka. Wcześniej Ukrainie pokonali Wyszomirskiego, a po bramce Polaka dokonali tej sztuki ponownie i prowadzimy teraz 19:11.

50 min. - z boiska schodzi Sławomir Szmal, w jego miejsce wchodzi Piotr Wyszomirski. W międzyczasie obie drużyny zdobyły punkty i mamy 18:9.

47 min. - kara dla Grabarczyka i gramy w osłabieniu.

46 min. - tym razem po strzale Ganczewa, Szmala uratowała poprzeczka i sędziowie. Piłka odbiła się bowiem po uderzeniu w poprzeczkę za linią bramkową i wypadła w pole, ale nie zauważyli tego arbitrzy. Nadal prowadzimy 17:8.

45 min. - pierwsza w tym meczu bramka Tomasza Rosińskiego i prowadzimy 17:8. Trener Ukrainy poprosił o czas.

44 min. - Jurasik rzuca w stronę bramki, ale broni Ukrainiec. Potem strzela Ostreuszko, ale znów broni Szmal. W tej połowie Ukraina rzucił tylko jednego gola!

41 min. - kolejna udana akcja Polaków, którzy prowadzą już 16:8. Odskakujemy Ukrainie coraz bardziej, a Szmal popisuje się kolejną interwencją.

40 min. - teraz trafia Jurecki, interwencja Ukraińca trochę nieszczęśliwa, gdyż piłka odbiła się od niego i wpadła do bramki, co nie zmienia faktu, że prowadzimy 15:8.

38 min. - tym razem Tomczak się nie pomylił i trafił. Prowadzimy 14:8.

37 min. - znowu gramy w przewadze. Niestety, rzut Tomczaka odbił bramkarz z Ukrainy.

36 min. - Nadal 13:8 dla Polski, niezbyt precyzyjny rzut Karola i nie udało się podwyższyć.

34 min. - Gol Ukraińców, ale po chwili świetna odpowiedź Orzechowskiego!

33 min. - Kapitalna interwencja Szmala!

32 min. - 12:7 gol Bieleckiego

31 min. - Przestrzelone uderzenie Lijewskiego, po chwili równie nieudana akcja Ukraińców

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

30 min. - Na 25 sekund przed końcem o czas poprosił Bogdan Wenta. Polacy mieli nie stracić gola i to się udało. Niestety, Bartosz Jurecki dostał na sam koniec 2 minuty kary. Wynik nie uległ już zmianie i do przerwy prowadzimy 11:7

29 min. - przejęcie Polaków, jednak z akcji po raz kolejny nic nie wynika. Wynik pozostaje zatem bez zmian.

28 min. - najpierw pudłuje Marcin Lijewski, potem Onofienko i nadal wynik to 11:7.

27 min. - kolejne 2 minuty gramy w przewadze po karze dla Ostrouszki.

26 min. - Polacy dobrze w defensywie, Ukraińcy zbyt pasywnie rozgrywali akcję i musieli szybko rzucać. Na szczęście niecelnie i nadal prowadzimy 11:7.

25 min. - dwie udane akcje Polaków i mamy już 4 punkty przewagi. Wynik 11:7. 50 sekund Ukraina będzie grała jeszcze w osłabieniu.

24 min. - Jeden z Ukraińców zatrzymał piłkę nogą i teraz to Polacy przez 120 sekund grają w przewadze jednego zawodnika.

22 min. - Marcin Lijewski trafia ponownie i mamy 9:7. Potem udana intwerwencja Tomczaka i Ukraina traci szansę na wyrównanie.

21 min. - trochę przepychania w polu karnym i niestety 2 minuty kary dostaje Piotr Grabarczyk. Kupczyński następnie wytrącił z równowagi jednego z rzucających Ukraińców i mamy karnego. Rywale strzelają celnie i mamy 8:7.

21 min. - Michał Jurecki do brata Bartosza i mamy 8:6 dla Polski.

19 min. - Ostrouszko z daleka i bezradny Szmal. 7:6 dla Polski.

18 min. - Tkaczyk przechodzi na środek, czyli swoją nominalną pozycję z reprezentacji. Chwilę potem świetna akcja właśnie Tkaczyka i mamy 7:5 dla Polski.

15 min. - techniczny rzut Tłuczyńskiego w ostatniej chwili, gdy pojawiła się już sygnalizacja gry pasywnej. Piłka w siatce i prowadzimy 6:3. Jednak chwilę później Tkaczyk faulował rywala i z rzutu kranego 4 gola dla Ukrainy zdobył Onufrienko. 6:4.

14 min. - na boisku pojawia się Grzegorz Tkaczyk. Chwilę potem Polacy strzelają wreszcie celnie i mamy 5:3.

13 min. - atak Ukrainy, ale strzał Burki obronił Szmal. Potem nas bramkarz po raz kolejny nie dał się pokonać i piłka w rękach Polaków. Rzucał Bartosz Jurecki, ale tym razem refleksem popisał się bramkarz z Ukrainy.

11 min. - teraz żółtą kartkę obejrzał Ostruszko. Niestety, karnego przestrzelił Tłuczyński.

11 min. - Kriwczikow łatwo poradził sobie z polską defensywą i mamy 4:3. Upomniany przez sędziów żółtą kartką Marcin Lijewski, który przytrzymywał rywala.

9 min. - Ostruszko nie trafił karnego, ale potem się nie pomylił. Następnie jednak Marcin Lijewski zrehabilitował się za swój całkowicie nieudany rzut sprzed paru chwil i podwyższył na 4:2.

8 min. - tym razem karny dla Ukrainy. Świetnie broni jednak Sławomir Szmal. Nadal prowadzimy 3:1.

7 min. - Jaszka faulowany w polu karnym i mam rzut karny. Tłuczyński lepszy od bramkarza rywali i mamy 3:1 dla Polski.

5 min. - w poprzeczkach też remis. Najpierw trafili Ukraińcy, potem Polacy. Następnie gola na 2:1 strzelił Kuchczyński. Polacy nadal rozgrywają.

3 min. - piękny rzut Michała Jureckiego i mamy remis. Potem próba Ukrainy, piłkę obija Szmal, ale jeden z naszych rywali był faulowany. Piłkę mają Polacy.

2 min. - Burka naprawił swój błąd i tym razem trafił. 1:0 dla Ukrainy. Potem wolny dla Polaków.

1 min. - błąd Burki i przejmujemy piłkę. Jednak nie zdobyliśmy punktu.

1 min. - zaczynamy! Rozpoczęli Ukraińcy.

Teraz czas na Mazurka Dąbrowskiego. Co ciekawe, większość naszych zawodników śpiewa hymn i szkoda, że tego samego nie można powiedzieć o piłkarzach nożnych, z którymi różnie bywa.

Przed nami hymny obu państwa. Pierwszy rozbrzmiewa hymn Ukrainy.

Przypominamy, że dzisiejsze spotkanie to pierwszy mecz w kadrze Karola Bieleckiego od czasu tragicznego wypadku, w którym nasz zawodnik stracił oko. Liczymy, że Bielecki dziś wydatnie przyczyni się do wygranej Polaków.

Obie drużyny wychodzą na parkiet, pierwsi pojawili się na nim Ukraińcy, drudzy wyszli Polacy, witani brawami przez kibiców. Oczywiście zawodnikom towarzyszą dziewczyny z pomponami w barwach narodowych.

Mecz lada moment. Kibice szczelnie wypełnili halę Torwaru w Warszawie i już tylko minuty dzielą nas od początku spotkania. Wczoraj w naszej grupie Słowenia wygrała z Portugalią, więc ma na koncie 2 punkty i zajmuje pierwsze miejsce w grupie. My z Portugalią gramy w weekend.