Tour de France: Rafał Majka wygrał 14. etap! [WYNIKI]

2014-07-19 21:23

Rafał Majka był najlepszy podczas 14. etapu Tour de France. Polak minął linię mety pierwszy po trwającej ponad 5 godzin i pełnej morderczych, górskich podjazdów batalii. W pewnym momencie miał ponad minutę przewagi nad goniącymi go rywalami, ostatecznie wygrał o 24 sekundy.

W piątek Polak finiszował na drugiej pozycji, a etap kończyła 20-kilometrowa wspinaczka. - Jestem głody kolejnych sukcesów. Podobnie jak w piątek, w sobotę będę starał się być agresywny. Pierwsza sobotnia wspinaczka będzie bardzo wymagająca, ja będę na nią gotowy - zapowiadał wczoraj na mecie. W sobotę kolarze mieli do pokonanie odcinek z Grenoble do Risoul mierzący 177 kilometrów.

Polak od początku był w czołówce, a z ucieczki przed peletonem stopniowo odpadali kolejni kolarze. Gdy do mety zostało około 8 kilometrów, przewaga pierwszych Majki i De Marchiego wynosiła 48 sekund. Potem Polak uciekał już samotnie - 3 kilometry przed metą miał minutę przewagi.

Potem stopniała ona do 40 sekund, ale peleton nie zdołał złapać rewelacyjnego Polaka. To pierwsze polskie zwycięstwo etapowe w Tour de France od 21 lat i dopiero drugie w historii. Po raz pierwszy etapowe zwycięstwo wywalczył Zenon Jaskuła.

PRZECZYTAJ TAKŻE: GRZEGORZ KRYCHOWIAK W SEVILLA FC

Michał Gołaś zakończył dzisiejszy etap 42., Michał Kwiatkowski był 46., Bartosz Huzarski 74., a Maciej Bodnar - 119. W klasyfikacji generalnej wyścigu Majka zajmuje 58. miejsce, jest drugi wśród "górali", mając tyle samo punktów co prowadzący Joaquim Rodriguez. Najwyżej z Polaków, na 17. pozycji, jest Michał Kwiatkowski, plasujący się również na 3. miejscu wśród młodych kolarzy. Gołaś jest 42., Huzarski 92., Bodnar - 111.