SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Absurd w Brazylijskim klubie. Oferta sklepu i ceny produktów na koszulkach!

Absurd w Brazylijskim klubie. Oferta sklepu i ceny produktów na koszulkach!

07.04.2017, godz. 17:30
piłka nożna
piłka nożna foto: CYFRASPORT

Fluminense de Feira to klub grający na czwartym poziomie ligowym w Brazylii. W Europie zapewne nikt by o nim nie usłyszał, gdyby nie nietypowa kampania marketingowa. Sponsorem drużyny jest lokalna sieć supermarketów, a na koszulkach piłkarzy widnieje... oferta sklepu oraz ceny poszczególnych produktów wplecione w numery na plecach zawodników!

W temacie nietypowych wzorów na piłkarskich koszulkach widzieliśmy już naprawdę wiele. Podobnie, jeśli chodzi o wyjątkowe sposoby na reklamę jakiejś firmy czy konkretnego produktu. Ale grający w czwartej lidze brazylijski klub Fluminense de Feira i tak znalazł sposób, by zrobiło się o nim głośno na całym świecie. Wszystko przez absurdalną kampanię marketingową.

O tej drużynie słyszało zapewne niewielu. Ale teraz kibice piłkarscy znają ją niemal na każdym kontynencie. Jej sponsorem jest bowiem lokalna sieć supermarketów. I w tym nie byłoby nic dziwnego - w końcu podobne umowy zawiązują dziesiątki, o ile nie setki klubów w przeróżnych ligach. To, co przysporzyło zespołowi popularności, to intrygujący pomysł, na jaki wpadli współpracujący z nim spece od reklamy.

Na koszulkach piłkarzy widnieje bowiem... oferta sklepu! A jakby tego było mało w numery na plecach poszczególnych zawodników wpleciono ceny prezentowanych produktów. I tak przykładowo na jednym z trykotów widnieje numer 10, do którego małymi cyferkami dopisano 98. A w całości daje to kwotę, jaką należy zapłacić za... pizzę. Oczywiście żeby się nie pogubić nazwy produktów wpisane są na koszulkach w miejscach, gdzie powinny być nazwiska graczy. Absurd? To mało powiedziane! Ale w końcu czego się nie robi dla pieniędzy.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: