SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna Afera w FIFA. Przeszukania w biurach francuskiej federacji piłkarskiej

Afera w FIFA. Przeszukania w biurach francuskiej federacji piłkarskiej

09.03.2016, godz. 11:15
FIFA
foto: EAST NEWS

Wyjaśniania afer w FIFA ciąg falszy. Francuska policja finansowa, w ramach śledztwa dotyczącego przelewu z konta FIFA dwóch milionów franków szwajcarskich na konto Michela Platiniego, przeszukała w środę biura tamtejszej federacji piłkarskiej (FFF).

Przeszukanie odnosi się do głośnej sprawy przelewu dwóch milionów franków w 2011 roku na konto Platiniego od FIFA, a może dokładniej od Seppa Blattera, które starano się trzymać poza oficjalnymi rozliczeniami. Obaj panowie zarzekają się, że było to zwyczajne wynagrodzenie za pracę, którą Francuz świadczył na rzecz światowej federacji, a umowa była zawarta ustnie. Służby wciąż starają się szczegółowo wyjaśnić całą sprawę.

Zobacz: Afera FIFA: Michel Platini chce całkowitego anulowania kary!

W grudniu były już prezydent FIFA Sepp Blatter i aktualnie zawieszony szef UEFA Platini zostali zdyskwalifikowani na osiem lat w związku z podejrzeniem o korupcję. Później karę zmniejszono do sześciu. Ich słabe tłumaczenia Komisja Etyki uznała za "mało przekonujące".

Głównym obiektem postępowania pozostaje Blatter, któremu szwajcarska prokuratura zarzuca wiele działań korupcyjnych. Precyzyjny charakter Platiniego w tej sprawie wciąż jest niejasny. Czy jest bardziej świadkiem, czy też podejrzanym? Tego jeszcze nie wiemy.

Sprawdź: Nieznana historia nowego szefa światowego futbolu: FIFAntino walczył o życie

Wiemy natomiast, że od 26 lutego mamy nowe porządki w FIFA. Po 18-letnich rządach Blattera w FIFA przyszedł czas na zmiany. Nowym szefem federacji został Szwajcar Gianni Infantino, dotychczas sekretarz generalny UEFA.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: