SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Aleksander Ceferin NOWYM prezydentem UEFA! Wygrał faworyt Zbigniewa Bońka

Aleksander Ceferin NOWYM prezydentem UEFA! Wygrał faworyt Zbigniewa Bońka

14.09.2016, godz. 11:47
Aleksander Ceferin, UEFA
foto: EAST NEWS

Aleksander Ceferin został wybrany na stanowisko prezydenta UEFA - poinformowała Europejska Unia Piłkarska. W wyborach, które odbyły się w środę w Atenach wygrał z Michaelem van Praagiem. Zastąpił Michela Platiniego, ponieważ Francuz podał się do dymisji w związku z afera korupcyjną.

- Jako prezes PZPN, w wyborach na nowego prezydenta UEFA oddam głos na pana Aleksandra Ceferina, prezesa Słoweńskiej Federacji Piłkarskiej. Według mnie będzie człowiekiem, który spełni nasze oczekiwania, piastując tak zaszczytne i odpowiedzialne stanowisko - mówił jakiś czas temu Zbigniew Boniek, który nie startował w wyborach.

Wygrał szef Słoweńskiej Federacji Piłkarskiej, który w wyborach uzyskał 42 głosy, a jego rywal tylko 13. Ceferin zastąpił Michela Platiniego, który w maju podał się do dymisji, a powodem rezygnacji była czteroletnia dyskwalifikacja w związku z aferą korupcyjną. Francuz dostał przelew na kwotę dwóch milionów franków szwajcarskich w 2011 roku, a sam zainteresowany tłumaczył się, że to zapłata za pracę dla FIFA. Na stanowisku trwał od stycznia 2007 roku do maja 2016 roku.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: