SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Arkadiusz Milik błyskawicznie wraca do zdrowia! Może już biegać z piłką

Arkadiusz Milik błyskawicznie wraca do zdrowia! Może już biegać z piłką

10.11.2016, godz. 08:14
Arkadiusz Milik, Napoli
Arkadiusz Milik foto: AP

Arkadiusz Milik już nie może doczekać się powrotu na boisko. Nic dziwnego, że ciężko pracuje podczas rehabilitacji, aby jak najszybciej pomóc kolegom z klubu i reprezentacji. Po ostatniej wizycie kontrolnej Polak otrzymał od lekarzy dobre wieści - może rozpocząć bieganie z piłką!

Arkadiusz Milik szybko wraca do zdrowia. Co tydzień napływają nowe, coraz lepsze wieści w tej sprawie. W środę piłkarz odwiedził rzymską klinikę Villa Stuart, w której przechodził operację lewego kolana. Po badaniach kontrolnych lekarze stwierdzili, że napastnik poczynił duże postępy i może wkroczyć w kolejną fazę rehabilitacji.
"Milik wziął udział w porannym treningu, jak było to zaplanowane. Następnie udał się z klubowym lekarzem De Nicolą do kliniki Villa Stuart, gdzie skonsultował się z profesorem Marianim. Kolano jest w porządku, a Arek może zacząć biegać z piłką, by poprawiać percepcję. Jednocześnie neapolitański napastnik będzie nadal kontynuował rehabilitację i wzmacniał się atletycznie przede wszystkim ćwiczeniami w wodzie" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu Napoli.

To znakomite wieści! Przypomnijmy, że Milik zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie podczas eliminacyjnego meczu z Danią. Takie kontuzje zazwyczaj oznaczają długą rozłąkę z futbolem. Na początku lekarze twierdzili, że snajper Napoli ma ten sezon z głowy. Później byli nieco bardziej optymistyczni, mówiąc o półrocznej przerwie. Jednak ostatnio prezydent Napoli Aurelio De Laurentiis wyjawił, że Polak może wrócić do gry już 15 stycznia 2017 roku! Oby miał rację.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: