SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna Arkadiusz Milik: Chcę tworzyć historię Napoli

Arkadiusz Milik: Chcę tworzyć historię Napoli

02.08.2016, godz. 08:08
Arkadiusz Milik, Przemysław Pańtak
Arkadiusz Milik i Przemysław Pańtak foto: Football Management Group

Arkadiusz Milik (22 l.) jest już oficjalnie piłkarzem Napoli! Przeszedł do historii jako najdroższy polski piłkarz. Reprezentant Polski podpisał w poniedziałek pięcioletni kontrakt z Napoli, a Włosi zapłacą za niego 32 miliony euro. To więcej niż Paris Saint-Germain dało za Grzegorza Krychowiaka.

- Napoli posiada bogatą historię i niesamowitych, oddanych fanów. Chcę tworzyć tę historię i dać kibicom mnóstwo radości - Milik nie ukrywał radości po podpisaniu umowy.

- To były nadzwyczajne, ale również wymagające negocjacje ze szczęśliwym zakończeniem. Napoli wykazało dużą determinację i pokazało, że Arek jest dla nich ważnym piłkarzem - powiedział Przemysław Pańtak, właściciel agencji F-MG.com, która przeprowadziła rekordowy transfer.

Jak się okazuje, Napoli zainteresowało się Milikiem już kilka miesięcy temu.

- Pierwszy raz spotkałem się z dyrektorami Napoli w lutym tego roku, choć niektórych działaczy tego klubu znam od lat i zawsze miałem z nimi dobry kontakt - mówi nam Pańtak, który przyznaje, że Milik miał też dużo innych ofert. - W ostatnich miesiącach miałem wiele zapytań w sprawie Arka. Spotkałem się na przykład z przedstawicielami czterech innych klubów, które zagrają w tym sezonie w Lidze Mistrzów - przyznaje menedżer Milika.

W zespole wicemistrza Włoch Polak będzie grał z numerem 99.

- To zaszczyt być częścią takiego klubu - podkreśla Milik i ma sporo racji, ponieważ koszulkę Napoli nosiły w przeszłości takie gwiazdy jak Diego Maradona, Fabio Cannavaro czy Gianfranco Zola.

Milika przywitał w klubie właściciel Napoli - Aurelio De Laurentiis.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: