SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Arkadiusz Milik już TRENUJE z piłką po operacji! [WIDEO]

Arkadiusz Milik już TRENUJE z piłką po operacji! [WIDEO]

13.10.2016, godz. 18:05
Arkadiusz Milik, Napoli
foto: EAST NEWS

Dobre informacje o stanie zdrowia Arkadiusza Milika docierają z Włoch. Napastnik reprezentacji Polski oraz Napoli, który doznał kontuzji w eliminacyjnym spotkaniu do MŚ 2018 z Danią jest już po operacji. W sieci pojawił się krótki film przedstawiający to, jak 22-latek zaczyna pierwsze treningi z piłką.

Arkadiusz Milik dochodzi do siebie po operacji rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie. 22-latek nabawił się tego urazu pod koniec pierwszej połowy w meczu 2. kolejki eliminacji mistrzostw świata 2018 z Danią (3:2) na PGE Narodowym. Napastnika reprezentacji Polski czeka teraz ciężka praca o powrót do zdrowia. Po zabiegu profesor Pier Paolo Mariani mówił, że wedle optymistycznych wersji Milik może wrócić na boisko po 4 miesiącach, lecz klubowy lekarz poszedł o krok dalej i stwierdził, że być może już w styczniu zobaczymy Polaka na murawie.

Natomiast włoski klub za pośrednictwem Twittera opublikował nagranie, na którym widać, jak snajper Napoli podbija piłkę prawą nogą. Wprawdzie nie są to ćwiczenia na pełnych obrotach, ale sam fakt, że w tak krótkim czasie od zabiegu stoi na operowanej kilka dni temu nodze może dawać nadzieję, że faktycznie wróci szybko pod warunkiem, że rehabilitacja będzie przebiegała zgodnie z planem i sam Arkadiusz będzie czuł się coraz lepiej. Kciuki za to trzymają wszyscy kibice, zarówno reprezentacji Polski, jak i pod Wezewiuszem.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: