SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Bartosz Białkowski wyróżniony! Polski bramkarz najlepszym piłkarzem Ipswich Town w ocenie kibiców

Bartosz Białkowski wyróżniony! Polski bramkarz najlepszym piłkarzem Ipswich Town w ocenie kibiców

30.04.2017, godz. 17:38
Bartosz Białkowski
foto: Twitter

Wprawdzie w tym sezonie Bartosz Białkowski nie awansuje do Premier League, ale mimo to spotkało go zaszczytne wyróżnienie. I to ze strony fanów. Polski bramkarz został uznany najlepszym piłkarzem Ipswich Town, klubu występującego w Championship. To nie przypadek, bo nasz rodak w kolejnych rozgrywkach potwierdza sportową klasę. To dla niego druga z rzędu taka nagroda.

Bartosz Białkowski może pochwalić się długim stażem na wyspach brytyjskich. Polak występuje w Anglii od wiosny 2006 roku, a Ipswich Town reprezentuje od trzech lat. W tym sezonie ma pewne miejsce w bramce. Zagrał w lidze w 43 spotkaniach (na 45 możliwych gier). W 11 meczach nie puścił gola. Jednak drużyna z Portman Road na zapleczu Premier League zajmuje dopiero 16. pozycję. Jednak naszego zawodnika cenią kibice, którzy uznali, że to on w tym roku był najlepszym graczem zespołu, który prowadzi Irlandczyk Mick McCarthy. Drugie miejsce zajął Thomas Lawrence. W ten sposób Białkowski dołączył do legend Ipswich, jak Terry Butcher, Kevin Beattie i John Wark, którzy przed laty także triumfowali dwukrotnie.

O wyróżnieniu Białkowski poinformował na Twitterze, gdzie zamieścił wpis i zdjęcie ze statuetką. "Nie potrafię wytłumaczyć, jak się czuję w tym momencie! Wygrać po raz drugi z rzędu tytuł "Piłkarz roku" to dla mnie coś bardzo wyjątkowego! Chciałbym podziękować za to wszystkim." Na Twitterze nasz gracz zebrał wiele gratulacji, w tym od znajomych z Polski. Napisali do niego m.in. Andrzej Twarowski (komentator Canal+), a także Dariusz Motała (dyrektor GKS-u Katowice) i Arkadiusz Aleksander (dyrektor Sandecji Nowy Sącz). Co ciekawe, ten ostatni zaproponował piłkarzowi... angaż w liderze pierwszej ligi. "Robię awans do Ekstraklasy z Sandecją. Jak będziesz chciał wrócić do Polski to czekam na sygnał" skomentował dowcipnie Aleksander dodając trzy uśmiechnięte buźki.
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: