SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna Bastian Schweinsteiger pożegnał się z reprezentacją. Płakał jak bóbr! [WIDEO]

Bastian Schweinsteiger pożegnał się z reprezentacją. Płakał jak bóbr! [WIDEO]

01.09.2016, godz. 10:22
Bastian Schweinsteiger
Bastian Schweinsteiger foto: EAST NEWS

Bastian Schweinsteiger oficjalnie pożegnał się z reprezentacją Niemiec. W środę rozegrał ostatni mecz dla "Die Mannschaft". W sparingu ekipa Joachlima Loewa pokonała Finlandię 2:0, ale wynik nie miał znaczenia. Całe wydarzenie było zorganizowane pod Schweinsteigera, który nie krył ogromnego wzruszenia - płakał jak dziecko! Zobaczcie WIDEO.

Bastian Schweinsteiger rozegrał swój 121. mecz dla reprezentacji Niemiec. Tego dorobku już nie poprawi. Spotkanie z Finlandią było dla niego pożegnaniem z kadrą. Kibice i organizatorzy sparingu godnie docenili wieloletni wysiłek pomocnika. Przed pierwszym gwizdkiem odbyła się specjalna uroczystość, podczas której "Schweini" popłakał się ze wzruszenia! Ogromne owacje na stojąco dostał także w 68. minucie meczu, gdy Joachim Loew po raz ostatni w karierze ściągnął go z boiska. Koledzy nie zawiedli i pożegnali zawodnika Manchesteru United zwycięstwem 2:0.

Schweinsteiger zawsze dawał z siebie wszystko, grając w koszulce reprezentacji Niemiec. Debiutował jako 19-latek, w 2004 roku. Dla kadry strzelił 24 gole. Najbardziej cieszy się zapewne z tytułu mistrza świata, wywalczonego na boiskach w Brazylii w 2014 roku. Piękna przygoda dobiegła końca, więc trudno się dziwić, że 32-latek tak emocjonalnie podszedł do sprawy. Zobaczcie wzruszające pożegnanie z reprezentacją.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: