SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna Bastian Schweinsteiger zakończył reprezentacyjną karierę! Dla Niemiec już nie pogra

Bastian Schweinsteiger zakończył reprezentacyjną karierę! Dla Niemiec już nie pogra

30.07.2016, godz. 15:03
Bastian Schweinsteiger, Ana Ivanović, ślub kościelny
foto:

Bastian Schweinsteiger po 12 latach ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. W swoim dorobku ma tytuł mistrza świata zdobyty przed dwoma laty na brazylijskich boiskach. Podczas Euro 2016 wspólnie z kolegami dotarł do półfinału, gdzie podopieczni Joachima Loewa musieli uznać wyższość Francji (0:2).

Bastian Schweinsteiger w narodowych barwach zadebiutował 6 czerwca 2004 roku i od tamtego momentu rozegrał 120 spotkań, w których strzelił 24 gole. Na swoim koncie ma 18 występów na mistrzostwach Europy (2004, 2008, 2012, 2016), a także 18 na mistrzostwach świata (2006, 2010, 2014). Dwa lata temu wspólnie z kolegami pokonał w finale brazylijskiego turnieju Argentynę 1:0 i cieszył się ze złotego medalu. Jednak po odpadnięciu w półfinale Euro 2016 z Francją uznał, że nadszedł najwyższy czas, aby ustąpić miejsca młodszym zawodnikom.

- Drodzy kibice,poprosiłem selekcjonera, by nie powoływał mnie więcej do reprezentacji, ponieważ chcę zakończyć międzynarodową karierę. Pragnę zatem podziękować Wam, kolegom, trenerom, federacji za nieustanne wspieranie kadry. Udało mi się rozegrać 120 spotkania i nie ukrywam, że doświadczenie które zdobyłem w tym czasie jest nie do opisania. To był piękny i udany czas. Euro 2016 było dla mnie bardzo ważne, o czym doskonale wiedział trener. Byłem zdesperowany, by wygrać to trofeum, którego Niemcy nie mieli w rękach od 1996 roku. Nie udało się i muszę to zaakceptować. Wygrywając mundial w 2014 roku,  przeszliśmy do historii. Większego sukcesu już w swojej karierze nie osiągnę.  To jest zatem odpowiedni czas, by powiedzieć dość, wycofać się i życzyć wszystkim powodzenia. Opuszczam więc reprezentację, która zawsze traktowała mnie jak członka rodziny. Mam nadzieję, że kontakt nie zostanie całkowicie zerwany. Niezależnie w jakiej formie. Na koniec chciałbym powiedzieć Wam, kibicom, że to był zaszczyt móc grać dla Was i dziękuję za wszystko, co udało nam się przeżyć razem - napisał w specjalnym oświadczeniu na Twitterze.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: