SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Brazylijscy piłkarze zginęli w katastrofie. Rywale namaścili ich na zwycięzców Copa Sudamericana

Brazylijscy piłkarze zginęli w katastrofie. Rywale namaścili ich na zwycięzców Copa Sudamericana

29.11.2016, godz. 16:17
Katastrofa samolotu z piłkarzami Chapecoense
foto: EAST NEWS / TWITTER / ARCHIWUM

Dziś w Kolumbii nieopodal miasta Medellin doszło do niewyobrażalnej tragedii. W katastrofie samolotu, który rozbił się w górach, zginęło 76 osób, z czego zdecydowana większość piłkarzy zespołu Chapecoense, który leciał na finał rozgrywek Copa Sudamericana. Miał tam zagrać z kolumbijskim klubem Atletico Nacional, który zaproponował, by w obliczu tragedii przyznać trofeum brazylijskiej drużynie.

W godzinach wieczornych (ok. 4 rano czasu polskiego) w górach nieopodal kolumbijskiego miasta Medellin rozbił się samolot, na którego pokładzie podróżowali piłkarze brazylijskiego zespołu Chapecoense. Lecieli oni na pierwszy mecz finału rozgrywek Copa Sudamericana (odpowiednik Ligi Europy), który miał się odbyć 1 grudnia. Według wstępnych ustaleń w straszliwej katastrofie śmierć poniosło 76 osób. Wśród ofiar znalazła się też większość zawodników oraz sztabu szkoleniowego Chapecoense. Przeżyło zaledwie trzech graczy.

Dla brazylijskiego klubu był to wspaniały sezon, który mógł zostać zwieńczony największym sukcesem w historii - triumfem w Copa Sudamericana. Mecz oczywiście został odwołany, ale na piękny gest zdobyli się rywale Chapecoense, którzy mieli grać z nimi w finale. Atletico Nacional zwróciło się bowiem z prośbą do CONMEBOL (południowoamerykańska federacja piłki nożnej), by w obliczu wielkiej tragedii uznać brazylijski klub za zwycięzcę rozgrywek i przyznać mu trofeum. Nie wiadomo jeszcze, jaką decyzję podejmie federacja.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: