SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna Brazylijskie kluby nie pozwolą na upadek Chapecoense. Wypożyczą za darmo swoich piłkarzy

Brazylijskie kluby nie pozwolą na upadek Chapecoense. Wypożyczą za darmo swoich piłkarzy

30.11.2016, godz. 13:47
Katastrofa samolotu z piłkarzami Chapecoense
foto: EAST NEWS / TWITTER / ARCHIWUM

Katastrofa lotnicza z piłkarzami Chapecoense wstrząsnęła całym sportowym światem. Rozgrywki w Brazylii zostały zawieszone, wprowadzono trzydniową żałobę narodową, a tamtejsze kluby zapowiedziały swoją pomoc pogrążonej w smutku drużynie. Zadeklarowały, że będą wypożyczać swoich piłkarzy za darmo, a część ekip zasugerowała, aby Chapecoense nie mogło spaść z ligi przez najbliższe trzy lata.

Sportowy świat jest pogrążony w żałobie po tym, jak w kolumbijskich górach rozbił się samolot z piłkarzami Chapecoense, którzy wraz ze sztabem szkoleniowym oraz obecnymi na pokładzie dziennikarzami lecieli na środowy finał rozgrywek Copa Sudamericana, który miał się odbyć w mieście Meddellin. Miejscowe media informują, że bezpośrednią przyczyną tej tragedii był brak paliwa w samolocie, inne źródła przekonują, że wpływ na to wydarzenie mogła mieć niesprzyjająca pogoda bądź problemy techniczne, które były zgłaszane przez załogę.

Według wstępnych danych wśród ofiar śmiertelnych jest 19 piłkarzy Chapecoense. Wśród ocalałych jest zaledwie trzech zawodników: obrońcy Neto i Alan Ruschel oraz bramkarz Jackson Follmann. Kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej w Brazylii wydały oświadczenia, w których wyrażają swoją solidarność z drużyną, która poniosła niewyobrażalną tragedię i proponują jej wypożyczenie części swoich zawodników za darmo. Dodatkowo zwróciły się z wnioskiem do federacji w Brazylii, aby chronić Chapecoense przez trzy lata od spadku. - Mamy świadomość nieodwracalnej szkody spowodowanej tym strasznym wydarzeniem. Tyle możemy zrobić, by odbudować ten klub - brzmi oświadczenie Fluminense, a podobne wydały m.in. Santos, Palmeiras oraz Corinthians.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: