SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna "Budujemy historię", czyli pierwsze kroki Legii w świecie e-sportu

"Budujemy historię", czyli pierwsze kroki Legii w świecie e-sportu

07.11.2016, godz. 18:00
MODECOM Legia eSports Cup 2016
MODECOM Legia eSports Cup 2016 foto:

Turniej Legia eSports Cup 2016 w grze "FIFA17" już za nami. Najlepsi zawodnicy, ogromne emocje i prawdziwa walka... a to przecież dopiero początek historycznej i innowacyjnej przygody Legii w świecie e-sportu. Dalsze, odważne plany stołecznego klubu dotyczące nowej sekcji zdradzają nam wiceprezes zarządu Jakub Szumielewicz oraz dyrektor ds. marketingu Wiktor Cegła.

Wraz z założeniem sekcji e-sportowej Legia Warszawa rozwija się i dołącza do światowych potęg - Rynek gier komputerowych oraz ich popularność i różnorodność rosną z każdym rokiem, coraz więcej europejskich klubów podejmuje w tym obszarze bardzo ambitne projekty - tłumaczy Jakub Szumielewicz. - Jest to naturalna konsekwencja tego, co jako klub robimy od stu lat i tego, co od 3-4 lat wprowadził nasz zarząd, czyli rewitalizacji wszystkich sekcji Legii Warszawa oraz otwierania tych nowych - dodaje Wiktor Cegła.

Zarówno organizatorzy, gracze, jak i zarząd klubu z Łazienkowskiej są zaskoczeni niezwykle wielkim zainteresowaniem wybiegającym daleko poza granice Polski - Nasz turniej oglądali widzowie i media z całego świata. Podziwiali oni wyjątkowo wysoki poziom umiejętności zawodników i gigantyczną rywalizację między nimi - mówi Wiktor Cegła. Właśnie w taki sposób Legia chciała przywitać się ze społecznością e-sportowców. I najwyraźniej się udało!

- Budujemy historię. To nasz świetny krok! Myślę, że zainteresowanie fanów, sportowców i sponsorów będzie jeszcze większe. Legię zawsze reprezentują najlepsi, nie inaczej będzie też w przypadku sekcji eSports. Jest to dla nas niezwykle istotny, pionierski projekt, realizując który mamy nadzieję dotrzeć do jak największej liczby kibiców klubu - kontunuuje dyrektor ds. marketingu.

Reprezentant Legii Michał Srokosz wygrał tylko jedno spotkanie i zajął ostatnie miejsce w turnieju. - Michał jest naszą nadzieją na przyszłość. Niestety, polscy gracze nie mają zbyt wielkiego kontaktu z zagraniczną czołówką. Cieszymy się, że ’"Sroka" miał szansę zmierzyć się z najlepszymi. Wiemy nad czym musimy pracować, będziemy angażowali trenerów taktycznych i mentalnych. Wszystko jeszcze przed nami - tłumaczy Cegła.

Dalsze plany Legii brzmią niezwykle ciekawie i ekscytująco - Chcemy stworzyć strukturę naszego klubu w e-sporcie. Marzy nam się założenie akademii e-sportu - zdradza Cegła.

Miniony weekend z pewnością przekonał wszystkich niedowiarków, że e-sport staje się powoli prawdziwym sportem. Niesamowite emocje, cwaniackie zagrywki i radość po każdej bramce... wszystko tak samo, jak w realnym futbolu. No, może jest trochę ciszej, bezpieczniej i potu jakby mniej. Pozostaje nam trzymać kciuki za dalszy rozwój e-sportowej sekcji klubu z Łazienkowskiej!

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: