SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga 100 najlepszych piłkarzy świata "The Guardian": Lewandowski wysoko!

100 najlepszych piłkarzy świata "The Guardian": Lewandowski wysoko!

23.12.2016, godz. 22:00
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski foto: EAST NEWS

Dziennikarze "The Guardian", jak co roku, przedstawili ranking 100 najlepszych piłkarzy na świecie. W tym zaszczytnym gronie znalazł się Robert Lewandowski i to na wysokim miejscu - jest w TOP 10! Nie do końca może być jednak zadowolony. W porównaniu z poprzednim sezonem zaliczył spadek.

Robert Lewandowski zdaniem dziennikarzy "The Guardian" w 2016 roku zapracował na 7. miejsce w rankingu najlepszych piłkarzy na świecie. W porównaniu z poprzednią edycją zestawienia spadł o dwie lokaty. Jak uzasadniono zmianę miejsca? Zdaniem autorów listy TOP 100, choć "Lewy" to znakomity, klasyczny środkowy napastnik, ciągle głodny goli, to musi popracować nad jednym elementem.

Dziś szkoleniowcy lubią atakujących, którzy często przejmują rolę pomocnika i rozgrywają piłkę. Polak, zdaniem "Guardiana", nie robi tego tak dobrze, jak chociażby Gareth Bale i Antoine Griezmann, którzy w 2016 roku przeskoczyli go w rankingu.

"Robert Lewandowski nie jest typem zawodnika, który mówi o sobie wiele, ale ludzie blisko niego znają jego sekret: chce być najlepszy na świecie" - czytamy we wstępie krótkiego podsumowania "The Guardian" o polskim napastniku. Trudno mu będzie zrealizować ten cel, gdy w tym samym czasie grają Leo Messi i Cristiano Ronaldo. To właśnie ta dwójka zajęła dwa pierwsze miejsca w rankingu TOP 100. Król może być jednak tylko jeden, a został nim Portugalczyk, który ma za sobą najlepszy sezon w karierze!

TOP 100 piłkarzy na świecie "The Guardian" (pierwsza dziesiątka):

1. Cristiano Ronaldo (Real Madryt)
2. Lionel Messi (FC Barcelona)
3. Luis Suarez (FC Barcelona)
4. Antoine Griezmann (Atletico Madryt)
5. Neymar (FC Barcelona)
6. Gareth Bale (Real Madryt)
7. Robert Lewandowski (Bayern Monachium)
8. Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund)
9. Alexis Sanchez (Arsenal)
10. Riyad Mahrez (Leicester City)

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: