SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Alexis Sanchez nie dla Bayernu?! Chciał zarabiać więcej niż Robert Lewandowski

Alexis Sanchez nie dla Bayernu?! Chciał zarabiać więcej niż Robert Lewandowski

25.05.2017, godz. 11:30
Alexis Sanchez
Alexis Sanchez foto: EAST NEWS

To, co wydawało się niemal pewne, coraz bardziej się oddala. Kilka dni temu wszyscy spodziewali się, że Alexis Sanchez w letnim okienku transferowym trafi do Bayernu Monachium. Mistrzowie Niemiec starali się o Chilijczyka od dłuższego czasu. Gdy porozumienie było blisko, na drodze stanęły wymagania finansowe piłkarza. Chciał bowiem zarabiać najwięcej spośród całej drużyny z Allianz Arena.

To było niemal pewne, że Alexis Sanchez w letnim okienku transferowym trafi do Bayernu Monachium. Jakiś czas temu media za naszą zachodnią granicą media podały, że Bawarczycy porozumieli się z Arsenalem w sprawie transferu Chilijczyka. Tymczasem najnowsze informacje "Bilda" rzucają na kwestię nowe światło. Okazuje się bowiem, że sprawę skomplikował sam piłkarz. Sanchez miał zażądać od Bayernu aż dwadzieścia milionów euro zagwarantowane w kontrakcie.

Mistrzowie Niemiec nie są w stanie spełnić tej prośby. W Monachium najwięcej zarabiają Robert Lewandowski i Thomas Mueller, którzy z klubem związani są od dłuższego czasu. Polak i Niemiec inkasują po około szesnaście milionów euro. Pat między reprezentantem Chile a Bayernem chcą wykorzystać inne wielkie kluby Starego Kontynentu. W kolejce ustawił się już między innymi Manchester City, który lekką ręką jest w stanie zagwarantować piłkarzowi satysfakcjonujące zarobki.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: