SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Augsburg okradziony na zgrupowaniu. Pomogli mu... rywale z Bundesligi!

Augsburg okradziony na zgrupowaniu. Pomogli mu... rywale z Bundesligi!

09.01.2017, godz. 13:54
Piłkarze Augsburga na zgrupowaniu
foto: EAST NEWS

Piłkarze Augsburga przebywają obecnie na zgrupowaniu w Hiszpanii i z pewnością będą je jeszcze długo wspominać. Wszystko przez to, że w nocy z piątku na sobotę zostali okradzeni! Stracili kilkadziesiąt piłek, kilka par butów i rękawic bramkarskich, ale mogli liczyć na wsparcie swoich rywali z Bundesligi, którzy odstąpili im nieco swojego sprzętu sportowego.

Do feralnej sytuacji doszło w nocy z piątku na sobotę. Skradzionych zostało mnóstwo piłek, a ponadto kilka par butów i rękawic bramkarskich. Z tego powodu pierwsze sobotnie zajęcia odbywały się bez futbolówek. Ostatecznie jednak okazało się, że piłkarze Augsburga nie zostali pozostawieni w potrzebie. Wspomogli ich bowiem rywale z Bundesligi. Kluby przebywające w tym samym czasie na obozach w Andaluzji użyczyły swojego sprzętu sportowego, a m.in. dzięki temu piłkarze mogli normalnie trenować i rozegrać mecz towarzyski z AZ Alkmaar.

- Bardzo dziękujemy Mainz, Borussii Moenchengladbach, Werderowi Brema oraz Wuerzburger Kickers (2. liga). Znów okazało się, że gotowość pomocy w świecie futbolu jest wielka, nawet jeśli chodzi o konkurencję - czytamy w oficjalnym komunikacje, jaki ukazał się na stronie internetowej klubu.

Augsburg jest obecnie 12. drużyną Bundesligi. Po 16 kolejkach zgromadził 18 punktów. Po przerwie zimowej zagra 21 stycznia, a jego pierwszym rywalem będzie Hoffenheim.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: