SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Augsburg rozda darmowe bilety na mecz. Wszystko przez... dwutonową bombę

Augsburg rozda darmowe bilety na mecz. Wszystko przez... dwutonową bombę

27.12.2016, godz. 10:34
Dwutonowa bomba odnaleziona w Augsburgu
foto: EAST NEWS

W weekend w niemieckim mieście Augsburg doszło do największej ewakuacji w powojennej historii Niemiec. Powodem było odnalezienie dwutonowej bomby z czasów II wojny światowej. Wolontariusze, którzy brali udział w akcji zostaną teraz nagrodzeni. Klub FC Augsburg rozda im bowiem aż 4 tysiące biletów na jeden z meczów Bundesligi!

W niedzielę 25 grudnia w Augsburgu ewakuowanych zostało 54 tysiące osób. Było to konieczne, bowiem w mieście odnaleziono dwutonową bombę będącą pozostałością po II wojnie światowej. W akcji wzięło udział aż 4 tysiące ochotników, wśród których znaleźli się członkowie Czerwonego Krzyża, straży pożarnej czy ochotniczej policji. I to właśnie oni mają zostać w nietypowy sposób nagrodzeni.

Część ewakuowanych obywateli kilka godzin przeczekała na stadionie FC Augsburg aż do czasu, gdy bomba została rozbrojona. Prezes klubu oraz burmistrz miasta podjęli też decyzję, by wolontariuszom biorącym udział w akcji zagwarantować bezpłatne bilety na jeden z meczów Bundesligi.

- Współpraca różnych organizacji i pomocników była wzorowa. Widzieliśmy to też na przykładzie wydarzeń na naszym stadionie - powiedział Michael Stroell, szef FC Augsburg.

- Przyjmując mieszkańców w potrzebie, FC Augsburg pokazał, że nie jest mu obojętny los naszej wspólnoty. Jestem wdzięczny i czekam z niecierpliwością na wyjątkowy wieczór na stadionie, gdzie pojawi się mnóstwo wolontariuszy i wolontariuszek - przyznał z kolei burmistrz Kurt Gribl.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: