Sport piłka nożna bundesliga Bayern Monachium - Borussia Dortmund LIVE. Transmisja TV i ONLINE

Bayern Monachium - Borussia Dortmund LIVE. Transmisja TV i ONLINE

21.05.2016, godz. 17:58
Robet Lewandowski i Łukasz Piszczek
Robet Lewandowski i Łukasz Piszczek foto: Eastnews

Bayern Monachium - Borussia Dortmund NA ŻYWO. Mecz Bayern - Borussia LIVE. Finał Pucharu Niemiec transmisja w TV i STREAM ONLINE. Robert Lewandowski czy Łukasz Piszczek? Który z naszych kadrowiczów zgarnie ostatnie w tym sezonie trofeum w Niemczech? Gdzie transmisja w TV z meczu Bayern Monachium - Borussia Dortmund?

Bayern Monachium - Borussia Dortmund NA ŻYWO. Mecz Bayern - Borussia LIVE. Finał Pucharu Niemiec transmisja w TV i STREAM ONLINE. To będzie hit. Koniec sezonu, ostatni mecz Pepa Guardioli w Monachium, wreszcie kolejne starcie machiny Thomasa Tuchela z monachijskim gigantem. Gigantem, który jesienią rozbił BVB 5:1 - wydawając się przy tym zespołem z innej planety - ale już wiosną miał przeciwko odwiecznym rywalom spore problemy.

Wówczas padł bezbramkowy remis. Duża w tym zasługa Łukasza Piszczka, wystawionego przez Thomasa Tuchela nieoczekiwanie na środku obrony. To właśnie Polak zatrzymał Roberta Lewandowskiego, niejako odbierając Bawarczykom najgroźniejszą broń. Dla "Lewego" - rekordowego króla strzelców Bundesligi - wiosenny mecz z Borussią był jednym z najsłabszych w mijających sezonie.

Dortmund w sobotę będzie spragniony sukcesu. Ekipa Tuchela to prawdziwe zaskoczenie tego sezonu. Zaskoczenie, bo rozbitej drużyny - porzuconej przez Jurgena Kloppa - niewielu widziało nawet na podium Bundesligi. A BVB do ostatniej kolejki biła się o tytuł mistrza Niemiec i do absolutnej kompromitacji misji Pepa Guardioli zabrakło zawodnikom z Dortmundu niewiele. Bayern dopiero na finiszu, będąc już właściwie pewnym tytułu, uciekł przeciwnikom w tabeli na bezpieczny dystans puntkowy.

Bayern - Borussia LIVE. Gdzie transmisja w TV i STREAM?

Mecz Bayern Monachium - Borussia Dortmund rozpocznie się w sobotę o godzinie 20:00. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi stacja TVP1 oraz platforma SPORT.TVP.PL. Relacja NA ŻYWO na SPORT.SE.PL.

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 35 sekund

4-3! Bayern po raz osiemnasty wygrywa Puchar Niemiec! Douglas Costa pokonuje Romana Burkiego! Koniec! Guardiola kończy przygodę z Bawarią sukcesem!

3-3! Reus wyrównuje! Przed nami ostatnia jedenastka! Być może ostatnia!

3-2 dla Bayernu! Thomas Muller wyprowadza na prowadzenie Bawarczyków! Też w okienko, też pewnie, też bez szans dla bramkarza!

2-2! Aubameyang w okienko! I mamy remis, chociaż teraz Bawarczycy znowu mogą wyjść na prowadzenie!

2-1! Koszmarne uderzenie Kimmicha! Rany, co ten gość zrobił?! Chciał ośmieszyć Burkiego, a ten odbił jego strzał... kolanami!

2-1! Drugie pudło! Sokratis uderza niedokładnie, a futbolówka odbija się od zewnętrznej strony słupka! Ależ pech BVB!

2-1 dla Bayernu! Lewandowski pewnie, na dwa tempa, podbiegł, popatrzył na Burkiego i trafił do siatki!

1-1! Bender pudłuje! Koszmarne uderzenie Niemca, Neuer rzuca się w dobrą stronę i blokuje strzał rywala!

1-1! Arturo Vidal szczęśliwie, po rękach Burkiego! Ależ pech bramkarza Borussii!

1-0 dla BVB! Shinji Kagawa pewnie w środek bramki!

Gotowi? Będziemy strzelać na bramkę, za którą siedzą fani Borussii Dortmund!

120' Koniec! 0:0 i czekają nas karne!

118' Dwie minuty, a później karne!

Franck Ribery doznał kontuzji, nie mógł kontynuować gry - i w ogóle miał problem z poruszaniem się - więc postanowił pokonać jeszcze bandę reklamową. No takie obrazki tylko na froncie:

113' Aubameyang nie podnosi się z murawy. Kolejnych piłkarzy łapią skurcze i wygląda na to, że czeka nas chyba seria rzutów karnych.

112' Costa! Centra na długi słupek i Burki nieomal wpakował sobie piłkę do bramki! Rzut rożny!

110' Kompletny chaos i brak pomysłu na boisku. Na dodatek pojawiło się sporo kontuzji, a ucierpieli Ribery oraz Ginter.

105' I jeszcze kwadrans! Ale to już naprawdę ostatni!

105' Koniec pierwszej połowy dogrywki! Wciąż bezbramkowy remis!

103' Mchitarjan! Pięć metrów, ostry kąt i piłka uderzona dwa metry od bramki! Kolejne dzisiaj pudło!

102' Obie ekipy wyglądają dzisiaj, jakby włodarze płacili zawodnikom za godzinę pracy. No nie mają zamiaru kończyć tej rywalizacji.

100' Bayern przejmuje inicjatywę. W setnej minucie, sześćset sekund przed serią karnych, klepie sobie futbolówkę w środku pola. Nałogowcy.

98' I jeszcze raz "Lewy". Tradycyjnie już: nad bramką.

95' I jeszcze raz Lewandowski! Tym razem indywidualna szarża, wejście w pole karne, próba wymuszenia jedenastki, ale arbiter nie dał się nabrać. Aż dochodzimy do wniosku, że to właśnie pan z gwizdkiem jest na razie największą gwiazdą tego spotkania. Po prostu bezbłędny.

93' Lewandowski! Ależ on miał "setkę"! Polak dostał fenomenalne podanie od Ribery'ego, miał czas, miejsce, ale nieoczekiwanie wyrósł przed nim Durm i zablokował naszego asa atutowego!

Symboliczne:

90' Zaczynamy dogrywkę!

90' Koniec! Czeka nas dogrywka w Berlinie! Przez sześć kwadransów ani gracze Bayernu, ani Borussii nie znaleźli drogi do siatki!

90' Douglas Costa wychodzi na czystą pozycję, mija uderzeniem bramkarza... ale niestety znowu akcję wstrzymuje arbiter liniowy.

88' Będzie dogrywka? Czy wreszcie ktoś strzeli gola i wyrwie trofeum?

85' Centra Piszczka, Aubameyang wychodzi przed Neuera, ma patelnię, może uderzać gdziekolwiek i strzela! Tylko dlaczego znowu nad poprzeczką?!

84' Rany, jaki chaos na murawie...

Walka trwa:

77' Mats Hummels kończy karierę w BVB! Matthias Ginter zmienia defensora Borussii, a ten wyraźnie nie jest zadowolony z decyzji Thomasa Tuchela. Albo z tego, że przed Euro 2016, a z jego zdrowiem może być różnie.

74' Ribery schodzi do środka, mija jednego rywala, drugiego, wreszcie uderza, piłka jeszcze rykoszetuje, ale Burki szczęśliwie wybija ją na rzut rożny!

72' A teraz Lahm! Niemiec zszedł do środka, wyglądał jakby bardzo chciał podać, robił co mógł, byle tylko nie uderzać, a gdy nie pozostało mu już nic innego... wybił piłkę za linię końcową. Rany, ten mecz to jest prawdziwy popis tego, jak nie kończyć sytuacji strzeleckich.

70' Dobra, dobra, mecz się rozkręcił, ale GDZIE SĄ GOLE? Przed nami zaraz ostatni kwadrans.

64' I kolejna zmarnowana okazja przez Lewandowskiego! Muller wyszedł sam na sam, Hummels zdążył go zatrzymać, Muller mimo wszystko utrzymał się przy piłce, zastawił, odegrał do Polaka, a ten z dziesięciu metrów przeniósł futbolówkę nad poprzeczką!

62' Reus zgrywa do środka pola karnego, Neuer zupełnie zgubił orientację na linii, ale jego szczęście, za plecami miał Boatenga, a nie Aubameyanga, który nie zrozumiał intencji partnera i został kilka metrów dalej.

56' I jedziemy w drugą stronę! Reus zszedł do środka, dograł do Aubameyanga, ten przyjął, popatrzył, machnął prawą nogą, ale piłka mija bramkę Neuera! Rany, emocji tyle, ile w całej pierwszej połowie! A za nami dopiero dziesięć minut drugiej!

55' Douglas Costa, podanie do środka pola karnego, wyjście Lewandowskiego, heroiczna interwencja Hummelsa, wejście Ribery'ego i futbolówka znów jak zaczarowana!

52' Bayern nabiera rozpędu! Kolejna szarża Ribery'ego, kolejna centra z lewego skrzydła, tym razem do futbolówki dopadł Thiago, ale Hiszpan złapany został na spalonym!

51' Centymetry! Lewandowski nieoczekiwanie dostał podanie od Robery'ego, wygrał pojedynek o pozycję z Hummelsem, próbował wślizgiem pokonać Burkiego, ale zabrakło mu dosłownie minimalnie dłuższego buta! Tak o dwa rozmiary...

48' Mchitarjan wyprzedza Vidala, ten fauluje, ale arbiter nie wyciąga żółtej kartki. To ważne wydarzenie, wbrew pozorom. Chilijczyk miał już bowiem kartkę na koncie!

45' Tyle dymu, że aż nie zauważyliśmy, że piłkarze już grają!

Race na Stadionie Olimpijskim. Piłkarze czekają, kibice również, a w Internecie trwają debaty na temat spotkania. Temat aktualny: czy piłkarz ma prawo pluć w tunelu?

Zaraz wracamy na murawę berlińskiego obiektu. Piłkarze są już w tunelu, a my mamy jedno pytanie: czy wreszcie obejrzymy trochę poważnego futbolu, czy dalej czeka nas partia szachów i pojedynek Guardiola-Tuchel stylizowany na legendarne bitwy pomiędzy Karpowem i Kasparowem.

45' Koniec pierwszej połowy! Do przerwy w finale Pucharu Niemiec bezbramkowy remis!

42' Bender! Świetne dośrodkowanie z głębi pola, Piszczek zgrał futbolówkę na ósmy metr, tam znalazł się Bender, ale jego uderzenie z powietrza zamiast w kierunku bramki, pofrunęło w ziemię i Neuer pewnie złapał piłkę.

40' Przekombinowali! Bawarczycy wreszcie dostali się w pole karne BVB, Ribery miał sporo czasu, mógł wypieścić centrę z narożnika pola karnego, ale wybrał bodaj najgorszą opcję i gracze Tuchela znowu w ostatniej chwili przerwali natarcie Bawarczyków!

38' Wielkiej piłki nie ma, ale emocje już są! Ribery i Michtarjan starli się w narożniku. Na razie obaj stoją na nogach, nokautu nie było, ale miejmy nadzieję, że to wreszcie zacznie prawdziwą wojnę w Berlinie.

34' Odpowiedź BVB! Marcel Schmelzer przebiegł kilkadziesiąt metrów, w polu karnym znalazł się Pierre-Emerick ubameyang, w zamieszaniu miało być uderzenie, wyszła centra do Henrika Mchitarjana, ten próbował złapać na wykroku Manuela Neuera, ale znowu w roli głównej wystąpił sędzia liniowy! Spalony!

31' I kolejne ostrzeżenie pod bramką Burkiego! Douglas Costa zszedł na lewą nogę, uderzył, bramkarz BVB odbił piłkę przed siebie, tam polował na nią Lewandowski, ale Polak został przewrócony w polu karnym! Tyle że gwizdek arbitra wciąż milczy!

28' I kolejna bomba z dystansu. Tym razem Douglas Costa, ale Brazylijczyk chyba nieczysto trafił w piłkę. Miejmy nadzieję, bo futbolówka o dobrych kilka metrów minęła bramkę Romana Burkiego.

25' Lewandowski w pressingu. To na razie wszystko, co widzieliśmy w wykonaniu Lewego w Berlinie. Jakby to określić delikatnie: Polak został wyłączony.

21' No wreszcie! Rzut rożny, centra prosto na głowę Mullera, ten uderza głową, ale futbolówka mija bramkę BVB!

17' Komentatorzy TVP właśnie zaczynają porównywać Matsa Hummelsa do Franza Beckenbauera. To chyba najlepiej świadczy o poziomie spotkania.

15' Rany, na razie najciekawsza w Berlinie jest murawa. Aż się zaczynamy zastanawiać, kosiarki jakiej firmy ma tamtejszy ogrodnik. Zielonkawa, równiutka, aż chciałoby się podobną trawę zobaczyć w swoim ogródku.

10' To się bodaj nazywa "badanie sił". Obie drużyny jeśli atakują, to głównie prostopadłymi podaniami z głębi pola. Byle nie zgubić ustawienia i nie stracić kontroli nad ofensywnymi graczami rywala.

7' Sporo walki w środku pola i sporo problemów Bawarczyków. Borussia jest agresywna w pressingu i na razie ekipa Pepa Guardioli ma sporo problemów z przedarciem się pod bramkę BVB.

4' Muller! Uderzenie z dystansu gwiazdy Bayernu, ale piłka minimalnie mija bramkę Dortmundu! Bawarczycy rozpoczęli od mocnego... uderzenia!

2' Robert Lewandowski wychodzi jeden na jeden z bramkarzem, ucieka obrońcom, lobuje Burkiego, ale sędzia liniowy nie ma wątpliwości! Spalony!

0' Gramy!

Gotowi? Zaczynamy powoli!

Ależ atmosfera w Dortmundzie!

Znamy składy!

Przed nami mecz wyjątkowy. Pożegnanie Pepa Guardioli - to jedno. Hiszpan spędził w Bawarii trzy lata i nie wygrał Ligi Mistrzów, co uznano za porażkę. Po drugie transfer Matsa Hummelsa, który z Borussii przenosi się do Bayernu. No i wreszcie - ostatnie w tym sezonie starcie pomiędzy dwoma największymi rywalami, którzy bili się o tytuł mistrzowski.

Witamy w relacji LIVE z finału Pucharu Niemiec! Bayern Monachium - Borussia Dortmund!
False 2812 True 1 2016-05-21 19:30:00 True 35
autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora