Sport piłka nożna bundesliga Bayern Monachium - Hertha Berlin 3:0. Lewandowski tym razem bez gola

Bayern Monachium - Hertha Berlin 3:0. Lewandowski tym razem bez gola

21.09.2016, godz. 21:59
Bayern - Hertha
Bayern - Hertha foto: EAST NEWS

Bayern Monachium pokonał u siebie Herthę Berlin w meczu czwartej kolejki Bundesligi 3:0. Mistrzowie Niemiec w kapitalnym stylu kontynuują perfekcyjny start nowego sezonu. Robert Lewandowski, choć ostatnio regularnie trafiał do siatki, w tym meczu nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

26 goli strzelonych, tylko 1 stracony i 7 wygranych w 7 meczach - tak wygląda początek sezonu w wykonaniu Bayernu Monachium! Pod wodzą Carlo Ancelottiego najlepsza ekipa Bundesligi chodzi jak maszyna. Wszystko gra i śpiewa. Nawet rewelacyjna Hertha Berlin, która po trzech spotkaniach ligowych miała na koncie komplet punktów, nie potrafiła w żaden sposób zagrozić gospodarzom na Allianz Arenie.

Gole dla Bayernu strzelali kolejno: Franck Ribery, Thiago Alcantara oraz powracający po kontuzji Arjen Robben. Szczególnie piękne było pierwsze trafienie Francuza. W polu karnym wykonał trzy zwody i położył bramkarza! Tę bramkę możecie obejrzeć poniżej, w zapisie naszej relacji LIVE.

Jak ocenić występ Roberta Lewandowskiego? Ciągle był pilnowany przez dwóch lub nawet trzech obrońców i sytuacji bramkowych miał jak na lekarstwo. Najlepszą zmarnował w pierwszej połowie, gdy za mocno próbował lobować bramkarza Herthy. Polak rozegrał pełne 90 minut i po raz pierwszy w tym sezonie skończył mecz bez gola.

Bayern Monachium - Hertha Berlin 3:0 (1:0)
Ribery 17, Alcantara 70, Robben 72

Bayern: Neuer – Lahm, Javi Martinez, Boateng (65. Hummels), Alaba – Alcantara, Alonso, Arturo Vidal – Mueller (67. Robben), Lewandowski, Ribery (77. Coman)

Hertha: Almenning Jarstein – Pekarik, Langkamp, Stark, Plattenhardt – Weiser (84. Allagui), Lustenberger, Allan – Esswein (59. Stocker), Ibisević (59. Schieber), Haraguci

KONIEC MECZU! Sędzia nie doliczył ani minuty. Bayern zasłużenie wygrał 3:0. Robert Lewandowski tym razem nie strzelił gola.

84' - Ostatnia zmiana u gości. Allagui zastąpił Weisera.

80' - Dziesięć minut do końca spotkania. Czy Lewandowski zdąży wpisać się na listę strzelców? Jest jeszcze dużo czasu, a obrona Herthy gra coraz gorzej!

77' - Tak wyglądała końcowa faza bramki Robbena. W międzyczasie z boiska schodzi Ribery, strzelec pierwszej bramki. Za niego Coman.

Swój udział w tej akcji miał Lewandowski, który zaliczył asystę drugiego stopnia przy golu Holendra. Wciąż jednak szuka swojego gola!

72' - 3:0 BAYERN! Popisowa akcja Robbena!

70' - Ale chwilę później katastrofalnie zagrała w obronie Hertha! Praktycznie podarowała piłkę do Thiago a ten wykorzystał sytuację sam na sam! 2:0 BAYERN!

69' - GOOL Lewandowski! Ale sędzia wkroczył do gry i bramki nie uznał! Postąpił słusznie. Thiago zagrywał do Polaka gdy ten był na spalonym.

67' - Na boisku pojawia się też Robben. Zastępuje przeciętnego dziś Muellera.

65' - Carlo Ancelotti dokonuje roszady w obronie. Hummels zmienia Boatenga, który dopiero wrócił po kontuzji i nie ma sensu, aby grał pełne 90 minut. Mądre posunięcie Włocha.

62' - Stocker już mógł wpisać się na listę strzelców! Z tzw. "szpica" uderzał na bramkę Neuera, ale Niemiec kapitalnie pofrunął i sparował piłkę na bok. Coraz śmielej poczynają sobie goście.

59' - Od razu podwójna zmiana w Hercie Berlin. Trener wprowadza ofensywnych graczy bo czuje, że można wbić gola na 1:1. Schieber i Stocker zmieniają Ibisevicia oraz Essweina.

56' - A na murawie przydałby się ktoś, kto umie jednym szybkim podaniem uruchomić napastników. Potrafi to między innymi Renato Sanches, siedzący na ławce rezerwowych.

53' - Powoli rozgrzewa się Robben. Jego wejście powinno ożywić spotkanie, ale wszyscy znają styl gry Holendra - podawać to on nie lubi, szczególnie do Lewandowskiego :/.

50' - Po zmianie stron nie ma zmiany obrazu gry. Bayern wciąż miażdży rywali piłką pozycyjną i szuka luk w obronie, a goście bezradnie ganiają po murawie.

46' - Druga połowa rozpoczęta. Obie ekipy bez zmian.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Bayern prowadzi skromnie 1:0 po pięknym rajdzie Ribery'ego. Czekamy na kolejne trafienia i więcej okazji dla Lewandowskiego.

45' - Tylko 15 kontaktów z piłką miał na razie "Lewy". Nawet on z pustego nie naleje...

42' - Blisko gola Mueller, ale obrońca wytrącił go z równowagi. Jakby sędzia się uparł, mógł podyktować nawet rzut karny. Niemiec wyraźnie był ściągany za koszulkę.

38' - Pierwsza poważna szansa gości przerwana przez sędziego. Ibisević stratował wręcz Vidala i oczywiście faulował.

35' - Szkoda! Lewandowski świetnie uniknął pułapki ofsajdowej, przyjął piłkę i delikatnym lobem próbował pokonać bramkarza. Niestety przesadził z mocą i jego strzał wylądował na górnej siatce.

33' - Goście po raz pierwszy od bardzo długiego czasu zawitali na połówce gospodarzy, ale tylko na chwilkę. Piłka już znów krąży przy bramce Herthy.

29' - Nikt nie dopadł do dobrego dośrodkowania Thiago. Lewandowski dopiero nabiegał w pole karne więc był lekko spóźniony.

26' - Na razie Polak bezradnie przepycha się z obrońcami. Jednego z nich brzydko potraktował łokciem w plecy.

24' - Bayern już dopadł swoją ofiarę i nie ma zamiaru jej wypuścić. Kolejne gole mamy jak w banku! Oby kilka z nich wbił Lewandowski.

21' - Goście już wiedzą, że będzie im piekielnie ciężko wywieźć dziś z Monachium choćby punkt. Na Allianz Arena można tylko się modlić o jak najniższy wymiar kary.

Widzimy Ribery'ego w następnej edycji programu "Taniec z Gwiazdami". Co za ruchy!

Co za akcja Francuza! W polu karnym wykonał trzy zwody, minął dwóch obrońców i posłał piłkę do siatki! Za chwilę wrzucimy wideo z golem.

17' - 1:0 BAYERN! ALE ZASZALAŁ RIBERY!

15' - Partnerzy szukają Polaka długimi podaniami. Nasz kapitan kadry potrafi się świetnie zastawić w każdej sytuacji, lecz dziś ma na sobie dwóch obrońców. W takich warunkach ciężko wygrać pojedynek w powietrzu.

12' - Aktywny Lewandowski dał się przechytrzyć obronie. Został złapany na spalonym.

10' - Goście, choć nie mają innego wyboru, mogą być zadowoleni z takiego przebiegu spotkania. Piłkarze Herthy lubią grać z kontrataku, wykorzystując szybkość swoich skrzydłowych. Może się jednak okazać, że taką akcję przeprowadzą dopiero z bagażem kilku bramek.

6' - Przygniatająca przewaga gospodarzy od pierwszego gwizdka. Przed chwilą swoją sytuację miał także Thomas Mueller. Jeśli Bawarczycy będą w takim tempie stwarzać kolejne okazje to szybko obejmą prowadzenie.

3' - I już pierwsza okazja dla "Lewego"! Wyskoczył wysoko do piłki, ale wszedł lekko pod nią i nie wygenerował potrzebnej mocy do strzału.

1' - GRAMY!

Mecz rozpocznie się za 5 minut.

Komplet oczek mają także mistrzowie Niemiec, a to głównie zasługa Roberta Lewandowskiego, który nie przestaje strzelać! Dziś znów zagra w pierwszym składzie i będzie szukał kolejnych goli.

Zaczynamy od składów. Na pierwszy ogień idą goście. Personalne zestawienie ekipy z Berlina nie powala, ale w tym sezonie piłkarze Herthy grają znakomicie. Po trzech meczach mają dziewięć punktów na koncie.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Bayern - Hertha!
False 2968 True 1 2016-09-21 19:45:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora