Bayern - Borussia

Autor: East News Bayern - Borussia

Bayern rozgromił Borussię! Dwa gole przybliżają Lewandowskiego do korony

2017-04-08 22:26

W hicie 28. kolejki Bundesligi Bayern Monachium wyraźnie pokonał Borussię Dortmund aż 4:1! Dwa gole strzelił Robert Lewandowski, ale znakomity występ zakończył pechowo. Musiał opuścić boisko z kontuzją barku. Łukasz Piszczek przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Hit nie rozczarował. Już po pierwszej akcji spotkania było wiadomo, że to będzie wielki mecz. Odważnie zaczęła Borussia, ale to Bayern w swoim stylu otworzył wynik spotkania. Poczekał na błąd w ustawieniu obrony gości i po pierwszym strzale objął prowadzenie. Już w 5. minucie trafił Franck Ribery.

Gospodarze poszli za ciosem i chwilę później prowadzili już 2:0! Do siatki Borussii trafił Robert Lewandowski po strzale z rzutu wolnego. Znów pokazał, że ze stojącej piki uderza jak mało kto! Wydawało się, że to będzie pogrom, ale do tlenu podopiecznych Thomasa Tuchela w 21. minucie podłączył Raphael Guerreiro cudowną bombą w samo okienko.

Po przerwie mistrzowie Niemiec pokazali jednak, kto rządzi w Bundeslidze. Prowadzenie Bayernu najpierw podwyższył Robben, a w 69. minucie drugą swoją bramkę w meczu zdobył z rzutu karnego Lewandowski. Polak ma już 26 goli w lidze. O jedno trafienie wyprzedza Aubameyanga, który na Allianz Arena nie potrafił znaleźć drogi do siatki.

Niestety, po wykorzystaniu "jedenastki" Lewandowski musiał zejść z boiska. Odniósł kontuzję barku po faulu bramkarza Borussii. Kibice Bayernu cieszą się z prestiżowego zwycięstwa, ale boją się o zdrowie "Lewego". Czy będzie gotowy na hit Ligi Mistrzów z Realem? Oby!

Bayern Monachium - Borussia Dortmund 4:1 (2:1)
Franck Ribery 5, Robert Lewandowski 10, 69 (k) Arjen Robben 50 - Raphael Guerreiro 21

Żółte kartki: Robert Lewandowski, Arturo Vidal - Felix Passlack, Marc Bartra

Bayern: Ulreich – Lahm, Boateng, Alaba – Thiago, Martinez (80. Hummels), Alonso, Vidal, Ribery (74. Costa), Robben – Lewandowski (72. Kimmich)

Borussia: Burki – Schmelzer, Bartra, Passlack, Guerreiro (70. Merino), Pulisić, Sokratis, Castro (46. Rode), Dembele (60. Mor), Ginter – Aubameyang