Sport piłka nożna bundesliga Bayern wypunktował groźny Eintracht. Dwa gole Lewandowskiego [WIDEO]

Bayern wypunktował groźny Eintracht. Dwa gole Lewandowskiego [WIDEO]

11.03.2017, godz. 18:02
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski foto: EAST NEWS

Bayern Monachium, choć na początku spotkania z Eintrachtem Frankfurt miał mnóstwo problemów, to zrobił swoje. Na gościach zemściła się nieskuteczność. Robert Lewandowski pokazał, jak się wykorzystuje stuprocentowe sytuacje. Polak ściga w klasyfikacji strzelców Aubameyanga.

Drużyny, którym przychodzi się mierzyć z Bayernem na Allianz Arena, zazwyczaj bronią się od pierwszej minuty i liczą na jak najniższy wymiar kary. Ale nie Eintracht. Goście znakomicie weszli w spotkanie i mieli przynajmniej trzy, stuprocentowa sytuacje do pokonania Neuera. Dwie spektakularnie zmarnowali, a przy jednej wślizg sezonu zaliczył stoper Bayernu - Mats Hummels.

Jak mawia piłkarski klasyk, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Bayern po mistrzowsku wypunktował nieskuteczny Eintracht. Dwa razy trafił Robert Lewandowski. Mógł mieć hat-tricka, ale zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem.

Polak goni w klasyfikacji strzelców Bundesligi napastnika Borussii. Pierre Emerick-Aubameyang również strzelił w tej kolejce, ale tylko raz, więc "Lewy" znów się zbliżył na jedną bramkę.

Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt 3:0 (2:0)
Lewandowski 39, 56, Costa 42

Bayern: Neuer – Lahm, Hummels, Martinez (66. Boateng), Alaba – Robben, Costa, Thiago, Vidal (78. Sanches), Mueller – Lewandowski (75. Coman)

Eintracht: Hradecky, Chandler, Abraham, Hector, Tawatha, Hasebe (65. Russ), Mascarell, Gacinovic, Blum (71. Barkok), Rebić, Hrgota (78. Fabian)

Żółte kartki: Rebić, Mascarell, Hasebe - Vidal

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 35 sekund

KONIEC! Bayern spokojnie wygrał 3:0, kolejne dwa gole strzelił Lewandowski, czyli dzień udany dla mistrzów Niemiec. My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

Sędzia jednak nie da gościom przedwcześnie opuścić murawy. Doliczył dwie minuty.

85' - Zostało pięć minut do końca meczu, no chyba, że sędzia będzie chciał dobić gości i przedłuży spotkanie o kilka minut. Bayern już może dopisać sobie kolejne trzy punkty w tabeli.

78' - Ostatnia zmiana w Bayernie. Sanches zastąpił Vidala.

75' - Bayern skutecznie zabił ofensywne zapędy gospodarzy. Prowadzi 3:0, dlatego Lewandowski może już odpocząć. Za Polaka wszedł Coman.

71' - Druga zmiana w drużynie gości. Barkok zastąpił Bluma

69' - JAK NIE STRZELIŁ TEGO LEWY? To musiał być trzeci gol Polaka, ale jakimś cudem nie wykorzystał sytuacji jeden na jeden z bramkarzem!

66' - A w Bayernie Boateng zmienił Martineza.

65' - Zmiana w Eintrachcie. Za Hasebe wszedł Russ.

64' - Mueller nie podwyższył wyniku. Strzelił prosto w bramkarza.

Ale Gabończyk w meczu równoległym także trafił do siatki. Czyli Polak znów traci do niego jedną bramkę.

60' - Gospodarze klasycznie, nie zwalniają tempa i szukają kolejnych goli. Widać, że grają pod Lewandowskiego, aby strzelił trzecią bramkę i wyprzedził Aubameynaga w klasyfikacji strzelców.

Tak "Lewy" trafiał po raz drugi w tym meczu.

Robben zakręcił defensywą Eintrachtu, dośrodkował do Polaka, a ten spokojnie przyjął piłkę a później umieścił ją w siatce! Będzie hat-trick?

56' - 3:0 BAYERN! I ZNOWU LEWANDOWSKI!!!

53' - Mogło być tylko 1:2! Rebić huknął w poprzeczkę!

50' - Goście zupełnie oddali inicjatywę Bayernowi. Wygląda na to, że kolejne gole to tylko kwestia czasu.

46' - DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Goście przegrywają 0:2, ale sami są sobie winni. Nie wykorzystali trzech, stuprocentowych sytuacji! Bayern miał dwie okazje i zamienił je na gole - klasa sama w sobie. Czy po przerwie Lewandowski znów trafi?

A tu trafienie Costy na 2:0.

Bramka Lewandowskiego na 1:0.

41' - 2:0 BAYERN! COSTA! Znakomita kontra gospodarzy!

Mueller wygral pojedynek sprinterski z obrońcą, zagrał wzdłuż pola karnego, poza zasięgiem bramkarza, a "Lewy" miał przed sobą tylko pustą bramkę. Musiał strzelić 20. bramkę w sezonie i to zrobić!

39' - 1:0 BAYERN! LEWAAAAANDOWSKI!!!

38' - Mascarell i Vidal brali udział w kłótni i obaj zostali ukarani żółtą kartką.

36' - Lewandowski znów nie ma szczęścia u sędziego. Rywal zatrzymał piłkę ręką po zwodzie Polaka, a arbiter nakazał grać dalej...

33' - I kolejna okazja zmarnowana przez Eintracht! Hrgota znów nie trafił z bliska! Gdyby goście wykorzystali swoje szanse, spokojnie mogli prowadzić już 2:0, a nawet 3:0. Co wyprawia Bayern?

30' - Znów zabrakło ostatniego, dokładnego podania. Robben przesadził z mocą i Lewandowski nie zdążył do piłki.

26' - Cierpliwie buduje swoje akcje Bayern, ale zagrożenie kończy się na skraju pola karnego. Brakuje celnych strzałów.

23' - Rebić jako pierwszy w tym meczu obejrzał żółtą kartkę. Faulował Lahma.

A jeśli nie wierzycie nam na słowo, podrzucamy wideo :).

Niech ta reakcja posłuży za komentarz :).

20' - CO ZA INTERWENCJA HUMMELSA! Hrgota minął Neuera, był gotowy strzelać do pustej bramki, ale niemiecki obrońca jakimś cudem zdążył wykonać wślizg - i to bez faulu!

18' - Trzeba przyznać, że goście nie dali się zepchnąć do głębokiej defensywy i starają się atakować Bayern. Mało drużyn decyduje się na tak odważną taktykę na Allianz Arena. To trochę zaskoczyło gospodarzy, którzy grają nieskładnie. Gubią piłkę po prostych podaniach.

14' - Dziwna decyzja sędziego. Lewandowski przepychał się z dwójką obrońców, a arbiter stwierdził, że to Polak faulował. Był wyraźnie kopnięty przez piłkarza Eintrachtu.

12' - VIDAL! Chilijczyk dwukrotnie był bliski pokonania Hradecky'ego, lecz za pierwszą próbą nie trafił w bramkę, a przy drugiej przeszkodził mu Polak, który brał udział w akcji, ale nie przypilnował linii spalonego.

10' - Wreszcie mógł się pokazać Lewandowski. Został zepchnięty pod końcową linię, ale zrobił co mógł, czyli wywalczył rzut rożny. Szkoda, że dośrodkowanie było niskich lotów.

8' - Alaba podłączył się do akcji ofensywnej, lecz nie zdążył dogonić piłki po zbyt mocnym podaniu Hummelsa.

6' - Już piłkarze Bayernu uspokoili sytuację. Groźna okazja Eintrachtu szybko ich obudziła.

3' - Ależ okazję mieli goście! Na samym początku wyprowadzili napastnika na czystą pozycję, ale ten przestraszył się Neuera i posłał piłkę w górne rzędy trybun!

1' - GRAMY!

Za 5 minut początek spotkania.

W poprzedniej kolejce Polak nie wpisał się na listę strzelców, przez co Aubameyang z Borussii uciekł mu w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi. Gabończyk ma 21 trafień, Lewy o dwa mniej. Czy dziś snajper Bayernu podreperuje stan swojego konta bramkowego?

A tak gospodarze, mistrzowie Niemiec. Robert Lewandowski jak zwykle rozpoczyna jako główny napastnik Bayernu. Kto mu będzie pomagał w strzelaniu goli?