Sport piłka nożna bundesliga Bayern z Superpucharem Niemiec! Lewandowski pomógł asystą

Bayern z Superpucharem Niemiec! Lewandowski pomógł asystą

14.08.2016, godz. 22:31
Borussia - Bayern
Borussia - Bayern foto: EAST NEWS

Bayern Monachium wywalczył Superpuchar Niemiec! Podopieczni Carlo Ancelottiego pokonali Borussię Dortmund 2:0 po golach Arturo Vidala i Thomasa Muellera. Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut. Choć sam bramki nie zdobył, to zanotował asystę przy trafieniu Chilijczyka.

Mecz o Superpuchar Niemiec byl idealnym przetarciem dla Bayernu i Borussii przed rozpoczęciem nowego sezonu Bundesligi. Obie ekipy mogły sprawdzić, w jakiej są formie. Po pierwszym gwizdku szybko wydawać się mogło, że lepiej przygotowani są piłkarze z Dortmundu. Prowadzili grę, stwarzali sobie więcej sytuacji, ale mieli jeden problem. Nazywał się on Manuel Neuer. Niemiecki bramkarz bronił dosłownie wszystko!

Jego kolegom z Bayernu nie pozostało nic innego, jak wreszcie ruszyć do przodu i poszukać goli. Tak zrobili. Po podaniu Lewandowskiego wynik spotkania otworzył Vidal, a na dziesięć minut przed końcem Borussię dobił Mueller. Mistrzowie Niemiec pokazali klasę - nie grali efektownie, ale efektywnie, a przecież to liczy się w futbolu. Historia zapamięta, że to "Lewy" i spółka wygrali Superpuchar Niemiec.

Borussia - Bayern 0:2 (0:0)
Vidal 59, Mueller 80

Borussia: Burki – Passlack, Sokratis, Bartra, Schmelzer – Castro, Rode – Dembele (69. Schurrle), Kagawa, Ramos (69. Weigl) – Aubameyang (78. Mor)

Bayern: Neuer – Lahm, Martinez, Hummels, Alaba – Vidal (72. Kimmich), Alonso, Thiago – Mueller (87. Rafinha), Lewandowski, Ribery (66. Coman)

Żółte kartki: Passlack, Dembele - Martinez, Ribery, Alonso

KONIEC! BAYERN Z SUPERPUCHAREM NIEMIEC! Lewandowski miał swój udział w zwycięstwie - pomógł asystą przy pierwszym golu.

90' - Pogramy dwie minuty dłużej.

87' - Schodzi Mueller, a za niego witamy Rafinhę.

85' - Borussia zupełnie nie przypomina drużyny z pierwszej połowy - nie potrafi nic wymyślic z przodu. A może to Bayern lepiej broni? Prawda jest gdzieś po środku.

Mógł to zostawić "Lewemu", który stał obok. :)

Ale to jest lis pola karnego! Cały mecz go nie widać, ale w najważniejszym momencie potrafi dostawić nogę i zdobyć bramkę.

80' - 2:0 BAYERN! Thomas Mueller jak zwykle - strzelił z niczego!

78' - Ostatnia zmiana w Borussii. Wchodzi letni nabytek i największa nadzieja tureckiej piłki Emre Mor. Zmienił Aubameyanga.

75' - Niesamowita frekwencja na Signal Iduna Park! Ale nie ma co się dziwić - w Niemczech od lat chodzi najwięcej ludzi na mecze w całej Europie.

72' - No i Vidal nie dogra tego spotkania do końca. Kimmich, który rewelacyjnie spisał się na Euro 2016, zastąpił Chilijczyka.

69' - Cierpi teraz strzelec gola Vidal. Być może opuści boisko. A w Borussii dwie zmiany: Schurrle za Dembele i Weigl za Ramosa.

66' - Pierwsza zmiana Ancelottiego. Coman za Ribery'ego.

64' - Borussia nie może się otrząsnąć po straconym golu. Była lepsza, a Bayern i tak zrobił swoje i szuka kolejnego trafienia!

Tak to wyglądało:

59' - 1:0 BAYERN!!! Vidal strzelił gola po asyście Lewandowskiego!

57' - Bayern wciąż ma ogromne problemy z konstrukcją ataku. Udaje się stwarzać zagrożenie po kontrach, ale akcje pozycyjne nie istnieją - coś nie do pomyślenia za Guardioli.

53' - Castro słabo uderzył z rzutu wolnego. Prosto w mur.

50' - Niesamowity jest dziś Neuer - raz za razem ratuje kolegów!

46' - Druga część meczu rozpoczęta. Obie ekipy bez zmian.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Sporo chaosu na boisku, ale przez to wiele się dzieje. Obie ekipy były bliskie objęcia prowadzenia. Kto tego dokona po przerwie?

44' - Strzał głową Polaka fantastycznie obronił Burki! To powinno być 1:0! Ależ teraz Bayern przycisnął.

42' - Lewandowski faulowany przez Sokratisa. Będzie rzut wolny dla Bayernu blisko bramki.

39' - Cóż zrobił Vidal?! Lewy idealnie wystawił mu piłkę, a ten przestrzelił z dwóch metrów!

Dembele też nie ma z Niemcem łatwego życia.

36' - Neuer zaczyna być jak ściana! Wyjął dwa trudne strzały na przestrzeni jednej minuty. Ramos i Aubameyang nie mogą w to uwierzyć.

33' - A ten Pan utrzymuje nerwy na wodzy, mimo że dostaje solidną porcję gwizdów z każdej strony. Nawet nam trochę czasu zajmie, aby przyzwyczaić się do tego widoku.

30' - Przedziwnie zinterpretował to sędzia. Dał trzy żółte kartki! Ukarani zostali Passlack, Ribery oraz Alonso, który za dużo dyskutował.

27' - Ribery uderzył rywala w twarz! Będzie czerwona kartka?

24' - Pokazał się "Lewy". Minął dwóch rywali, ale za daleko uciekła mu piłka, przez co zamiast strzału musiał podawać. Jego kolega nie zorientował się i Bayern stracił piłkę.

21' - Po energicznym początku obie ekipy nieco zwolniły, ale to Borussia ma więcej posiadania piłki o groźniejsze sytuacje. Wciąż brakuje celnych strzałów.

18' - Strzał Alaby nie mógł pokonać Buriego - Austriak uderzył w sam środek bramki.

15' - Niewidoczny jest na razie Lewandowski, a to dlatego, że ciągle grę prowadzą piłkarze Borussii. Polski snajper dużo biega, lecz piłka wciąż krąży obok niego.

11' - Potworne gwizdy kibiców, gdy przy piłce jest Mats Hummels - transferu z Borussii do Bayernu się nie wybacza! Żółta kartka jeszcze dla Javiego Martineza.

8' - Pierwszą okazję w meczu zmarnował Kagawa. Nie trafił w bramkę.

5' - Żywy początek spotkania. Od razu widać, że żadna ze stron nie zamierza się schować i bronić. Tu wszyscy myślą o ataku!

1' - GRAMY!

Piłkarze weszli już na murawę tego pięknego obiektu. Zaraz zaczynamy!

Drugi Polak w dzisiejszym meczu Łukasz Piszczek zasiadł na ławce rezerwowych. Tak przedstawia się drużyny Borussii:

Dobra wiadomość - w składzie Bayernu od pierwszej minuty zagra Robert Lewandowski! Kto jeszcze będzie go wspierał?

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu o Superpuchar Niemiec!
False 2926 True 1 2016-08-14 20:20:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora