Borussia - Bayern

Autor: East News Borussia - Bayern

Bayern z Superpucharem Niemiec! Lewandowski pomógł asystą

2016-08-15 0:31

Bayern Monachium wywalczył Superpuchar Niemiec! Podopieczni Carlo Ancelottiego pokonali Borussię Dortmund 2:0 po golach Arturo Vidala i Thomasa Muellera. Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut. Choć sam bramki nie zdobył, to zanotował asystę przy trafieniu Chilijczyka.

Mecz o Superpuchar Niemiec byl idealnym przetarciem dla Bayernu i Borussii przed rozpoczęciem nowego sezonu Bundesligi. Obie ekipy mogły sprawdzić, w jakiej są formie. Po pierwszym gwizdku szybko wydawać się mogło, że lepiej przygotowani są piłkarze z Dortmundu. Prowadzili grę, stwarzali sobie więcej sytuacji, ale mieli jeden problem. Nazywał się on Manuel Neuer. Niemiecki bramkarz bronił dosłownie wszystko!

Jego kolegom z Bayernu nie pozostało nic innego, jak wreszcie ruszyć do przodu i poszukać goli. Tak zrobili. Po podaniu Lewandowskiego wynik spotkania otworzył Vidal, a na dziesięć minut przed końcem Borussię dobił Mueller. Mistrzowie Niemiec pokazali klasę - nie grali efektownie, ale efektywnie, a przecież to liczy się w futbolu. Historia zapamięta, że to "Lewy" i spółka wygrali Superpuchar Niemiec.

Borussia - Bayern 0:2 (0:0)
Vidal 59, Mueller 80

Borussia: Burki – Passlack, Sokratis, Bartra, Schmelzer – Castro, Rode – Dembele (69. Schurrle), Kagawa, Ramos (69. Weigl) – Aubameyang (78. Mor)

Bayern: Neuer – Lahm, Martinez, Hummels, Alaba – Vidal (72. Kimmich), Alonso, Thiago – Mueller (87. Rafinha), Lewandowski, Ribery (66. Coman)

Żółte kartki: Passlack, Dembele - Martinez, Ribery, Alonso