Sport piłka nożna bundesliga Bayern zmiażdżył Augsburg. Koncert Roberta Lewandowskiego

Bayern zmiażdżył Augsburg. Koncert Roberta Lewandowskiego

01.04.2017, godz. 17:24
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski foto: EAST NEWS

Bayern bez żadnych trudności ograł FC Augsburg. Gospodarze od pierwszej do ostatniej minuty kontrolowali wydarzenia na boisku i spokojnie dążyli do celu, jakim była wygrana w dzisiejszym spotkaniu. Ostatecznie wbili swoim rywalom sześć goli, a autorem trzech z nich był Robert Lewandowski. Przy dwóch innych reprezentant Polski zaliczył asystę, notując tym samym bardzo udany występ.

Na premierowe trafienie kibice Bayernu nie musieli czekać długo. W 17. minucie pięknym podaniem za linię obrony popisał się Thiago Alcantara. „Lewy” idealnie wyszedł w tempo, opanował piłkę i huknął lewą nogą pod poprzeczkę. Idealny strzał był tym z rodzaju „nie do obrony”. Dwadzieścia minut później było 2:0. Lewandowski przejął piłkę na prawej stronie pola karnego i dograł pomiędzy bramkarza a linię obrony. Mocnego dośrodkowania nie przeciął żaden z piłkarzy Augsburga, co wykorzystał Thomas Mueller i spokojnie umieścił piłkę w siatkę. Do przerwy mistrzowie Niemiec prowadzili różnicą dwóch goli, ale mogli strzelić ich zdecydowanie więcej. Kilkukrotnie z dystansu próbowali Mueller i Thiago, ale brakowało im szczęścia. Podwyższyć mógł także Lewandowski, lecz w ostatniej chwili przeszkodził mu obrońca.

Obraz gry nie zmienił się po przerwie. Gospodarze znaleźli drogę do bramki rywali jeszcze szybciej niż w pierwszej połowie. W 55. minucie drugiego swojego gola zdobył Robert Lewandowski, wykorzystując prostopadłe podanie Francka Ribery’ego. Snajper wziął na plecy obrońcę i ze stoickim spokojem pokonał bramkarza Augsburga. Po chwili było już 4:0, a wszystko za sprawą Thiago Alcantary. Ten umieścił piłkę w bramce z bliskiej odległości po tym, jak Lewandowski zagrał mu piętką. W 79. minucie Lewandowski skompletował hat-tricka, a minutę później wynik ustalił Thomas Mueller. Bayern zmiażdżył Augsburg 6:0.