SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna bundesliga Będzie konflikt Lewandowskiego i Robbena. Rywalizacja w Bayernie trwa!

Będzie konflikt Lewandowskiego i Robbena. Rywalizacja w Bayernie trwa!

23.10.2016, godz. 15:12
Robert Lewandowski i Arjen Robben
Robert Lewandowski i Arjen Robben foto: EAST NEWS

Robert Lewandowski zdaje się mieć dość Arjena Robbena! Holender wrócił do gry po kontuzji, ponownie błyszczy na murawie, ale wraz z powrotem błyskotliwego skrzydłowego, ponownie zgasł Robert Lewandowski! Polak po ostatnim spotkaniu z Borussią Moenchengladbach nie pozostawił złudzeń. Egoizm Robbena wychodzi mu już bokiem! Będzie konflikt i transfer jednego z indywidualistów?

Lewandowski po spotkaniu z Borussią nie krył już rozczarowania. Jego ciągnąca się nieskuteczność przypada na okres, gdy Robben wrócił do gry. Po końcowym gwizdku jeden z dziennikarzy pozwolił sobie nawet na żart. - Wygląda na to, że wasza współpraca wygląda całkiem dobrze - wypalił Niemiec, co Polak spuentował jednoznacznie. - Całkiem dobrze? - zapytał, uśmiechnął się, po czym odszedł byle dalej od kamer. Trudno się naszemu reprezentowi dziwić. Robben ponownie rozgrywał w sobotę swój własny mecz i Lewy przepychający się w polu karnym wydawał się dla niego tylko kolejnym rywalem na drodze do strzelania gola. 32-letni piłkarz oddał w tym meczu aż 5 strzałów. Dla porównania Lewandowski ledwie 2. Żadnego po podaniu swojego partnera z ataku.

Wygląda na to, że Carlo Ancelottiego czeka gaszenie sporego pożaru. Dwie indywidualności wyraźnie za sobą nie przepadają. Jeden drugiemu bardziej przeszkadza, niż pomaga. I trudno nie dostrzec, że podobna sytuacja dłużej już trwać nie może. Tym bardziej, że traci na tym cała ekipa Bawarczyków. Włodarze monachijczyków będą więc musieli znaleźć rozwiązanie. Prawdopodobnie transfer jednego z solistów. I trudno się spodziewać, że będzie nim akurat Lewandowski. Młodszy, droższy, skuteczniejszy.

A Robben, jak to Robben. Kogo by nie miał za partnera, kolegami nie będą. Tak było w Chelsea, w Realu, w Bayernie czy reprezentacji Holandii, gdzie przez lata 32-latek bił się o pozycję z Robinem Van Persiem.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: