Pierre Emmerick Aubemeyang, Borussia Dortmund

Autor: Eastnews Pierre Emmerick Aubemeyang, Borussia Dortmund

Borussia Dortmund - Schalke Gelsenkirchen 3:2! Zagłębie Ruhry dalej dla BVB!

2015-11-08 18:30

Borussia Dortmund wciąż rządzi w Zagłębiu Ruhry! Piłkarze Thomasa Tuchela pokonali w niedzielne popołudnie zawodników Schalke 04 Gelsenkirchen 3:2 i utrzymali dystans do prowadzącego w tabeli Bundesligi Bayernu Monachium. Goście kompletnie zawiedli, a bramki zdobyli tylko dlatego, że fatalne błędy popełniali stoperzy BVB: Mats Hummels oraz Sokratis.

Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen relacja NA ŻYWO. Bundesliga LIVE ONLINE. To miał być wielki mecz. Prawdziwa futbolowa wojna. I była. Tyle że przez pierwsze pół godziny na boisku nie tyle widzieliśmy sportowców, co gladiatorów. Zamiast akcji ofensywnych, podziwialiśmy męską rywalizację, pełną testosteronu i nieczystych zagrań. Kto spodziewał się piłkarskich fajerwerków, mógł poczuć się rozczarowany.

Borussia - Schalke LIVE. Transmisja w TV i ONLINE STREAM

Impas przełamał Matthias Ginter. Absolutna gwiazda niedzielnego popołudnia na Signal-Iduna Park w Dortmundzie. Prawy defensor gospodarzy pokazał w trakcie ostatniego kwadransa, dlaczego to właśnie na niego stawia regularnie Thomas Tuchel, a nie na naszego Łukasza Piszczka. 21-latek najpierw rozklepał obronę gości na prawej stronie i zacentrował wprost na głowę Shinjiego Kagawy, który strzałem głową pokonał Ralfa Fahrmanna, a później już samodzielnie wyprowadził BVB na prowadzenie.

To był gol w stylu Schalke. Ekipa gości przez 40 minut skutecznie powstrzymywała kolejne akcje gospodarzy. Gdy do siatki trafił Kagawa, niemal natychmiast odpowiedział Klaas-Jan Huntelaar. W skrócie: majstersztyk. Piłkarze Borussii wydawali się bezradni. I wtedy zacentrowali z rzutu rożnego, a Ginter nieoczekiwanie okazał się jedynym, którego zainteresowała nadlatująca piłka. Defensorzy S04 tak jak przez całą pierwszą połowę unikali prostych błędów, tak tym razem w komplecie... zrezygnowali z interwencji.

Borussia zasłużenie pokonała Schalke

Po przerwie grać w piłkę wyszli tylko podopieczni Tuchela. To oni już po dwóch minutach podwyższyli prowadzenie, a do siatki - po raz 14. w tym sezonie - trafił Pierre-Emerick Aubameyang. Później gości ratował ofiarnie interweniujący Ralf Fahrmann, a na dodatek kibice BVB koszmarnym interwencjom Matsa Hummelsa oraz Sokratisa zawdzięczają również nerwową końcówkę. Dwa błędy stoperów Dortmundu wykorzystał bowiem Klaas-Jan Huntelaar i piłkarze z Gelsenkirchen teoretycznie do ostatnich minut walczyli o zwycięstwo.

Teoretycznie. W rzeczywistości bowiem gracze Schalke na 147. derby Zagłębia Ruhry nie dojechali. I zasłużenie przegrali z Borussią 2:3.

Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:2 (2:1)
Kagawa 29, Ginter 43, Aubameyang 47 - Huntelaar 33,

Borussia: Roman Bürki - Matthias Ginter, Sokratis, Mats Hummels, Marcel Schmelzer - Julian Weigl, Ilkay Gündogan - Henrik Mchirarjan, Shinji Kagawa, Gonzalo Castro (87. Sven Bender) - Pierre-Emerick Aubameyang (90. Adrian Ramos)

Schalke: Ralf Fährmann - Junior Caiçara, Joel Matip, Roman Neustädter (89. Felix Platte), Sead Kolašinac (69. Pierre Højbjerg)- Dennis Aogo, Marcel Goretzka - Franco Di Santo, Max Meyer (56. Maxim Choupo-Moting), Leroy Sané - Klaas-Jan Huntelaar