Sport piłka nożna bundesliga Borussia Piszczka zdemolowała Wolfsburg Błaszczykowskiego. Gol polskiego obrońcy

20.09.2016, godz. 21:51
Borussia Dortmund

Borussia Dortmund nie zwalnia tempa! Podopieczni Thomasa Tuchela we wtorek zdemolowali na wyjeździe VfL Wolfsburg 5:1. Polscy kibice z dużym zaciekawieniem śledzili to spotkanie, ponieważ na placu gry przeciwko sobie wybiegli przyjaciele z reprezentacji Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski. Powody do zadowolenia miał ten pierwszy. "Piszczu" po raz pierwszy w tym sezonie trafił do siatki rywali, a jego ekipa zagrała koncertowo!

Nieznacznym faworytem wtorkowego meczu VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund wydawali się być goście. Choć w drugiej kolejce BVB przegrało nieoczekiwanie z RB Lipsk 0:1, to w ostatnich dwóch spotkaniach pokazało prawdziwą moc. Najpierw w Lidze Mistrzów pokonali w Warszawie Legię aż 6:0, a ostatnio w takich samych rozmiarach rozgromili Darmstadt. "Wilki" nie chciały jednak oddać nic za darmo. Nowy klub Jakuba Błaszczykowskiego w trzech grach ani razu nie przegrał - raz wygrał i dwukrotnie bezbramkowo zremisował. Dla polskich kibiców konfrontacja ta miała dodatkowy smaczek. Naprzeciwko siebie na pole gry wybiegli przyjaciele z reprezentacji - Błaszczykowski i Łukasz Piszczek.

Już początek rywalizacji pokazał, że Wolfsburgowi o przedłużenie serii będzie piekielnie trudno. Po niespełna pięciu minutach świetną akcję przeprowadziła Borussia, a wynik spotkania otworzył Raphael Guerreiro. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale kilkanaście minut później dostali drugi cios. Po świetnej akcji prowadzenie przyjezdnych podwyższył Pierre-Emerick Aubameyang. Choć do końca pierwszej połowy "Wilki" próbowały zdobyć choćby kontaktową bramkę, to świetnie między słupkami Borussii spisywał się Burki. Golkiper dwukrotnie wygrywał pojedynki sam na sam z rywalami. Pokonać nie potrafili go Henrique i Gomez.

To co nie udało się piłkarzom z wyjściowego składu, potrafił zrobić wprowadzony po przerwie Didavi. Zaledwie osiem minut po wznowieniu gry zdobył kontaktową bramkę, a gdy chwilę później fantastyczny strzał oddał Draxler, wydawało się, że tylko kwestią czasu jest remis. Tymczasem BVB znowu podkręciło tempo. W trzy minuty goście strzelili dwa gole i zapewnili sobie zwycięstwo. Później przypieczętował je jeszcze Łukasz Piszczek, ustalając wynik rywalizacji na 5:1. Jeśli dortmundczycy nie zwolnią tempa, to nikt nie będzie chciał z nimi grać. Litości dla przeciwników nie mają oni bowiem za grosz.

VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund 1:5 (0:2)
Bramki: Didavi 53 - Guerreiro 4, Aubameyang 17, 62, Dembele 59, Piszczek 73

Wolfsburg: Casteels - Vieirinha (63. Caligiuri), Bruma, Wollscheid, Rodriguez - Arnold (46. Seguin), Gerhardt - Błaszczykowski, Draxler, Henrique (46. Didavi) - Gomez

Borussia: Burki - Piszczek, Papastathopoulos, Bartra (12. Ginter), Schmelzer - Weigl - Pulisić (46. Castro), Goetze (68. Rode), Guerreiro, Dembele - Aubemayang

Żółte kartki: Arnold, Błaszczykowski

Koniec. 5:1. Kolejne wielkie zwycięstwo Borussii Dortmund prowadzonej przez Thomasa Tuchela. Dzisiaj BVB nie dało żadnych szans Wolfsburgowi i w pojedynku Błaszczykowski - Piszczek lepszy okazał się ten drugi. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje portalu sport.se.pl!

88' - W Wolfsburgu nie ma już w ogóle pasji. Borussia raz na jakiś czas próbuje jeszcze atakować, ale mamy wrażenie, że robi to tylko po to, żeby kibice się nie nudzili. Gdyby nie te ślamazarnie budowane ataki, to na boisku nie działoby się już kompletnie nic

83' - Borussia już spokojnie ustawiła się na swojej połowie. BVB gra ostatnio co trzy dni i takie przygotowanie zespołu, który demoluje kolejnych rywali, robi ogromne wrażenie. Panie Tuchel, chapeau bas!

A tutaj gol Piszczka

77' - W tym momencie szkoda tylko Kuby Błaszczykowskiego. Szczególnie w pierwszej połowie "Błaszczu" robił dużo szumu. Jako kapitan Wolfsburga stara się za dwóch, ale przy tak grającej Borussii gospodarze są po prostu bez szans...

73' - Kompletnie niepilnowany przy rzucie rożnym był Łukasz Piszczek. Obrońca reprezentacji Polski bezlitośnie to wykorzystał i strzałem głową skierował piłkę do siatki gospodarzy!

73' - GOOOOOOOOOOL! PISZCZEK! 5:1 DLA BORUSSII!

69' - Ostatnie zmiany w obu drużynach zostały dokonane. Wśród gospodarzy za Vieirinhę wszedł Caligiuri. W ekipi BVB Rode zastąpił Goetze

Nadrabiamy zaległości, więc gol na 4:1 Aubameyanga przed państwem!

66' - Jeszcze kilka minut temu pisaliśmy, że Wolfsburg jest o krok od remisu. Uwierzcie nam na słowo, tak było! Ale Borussia to mądry zespół. Gdy napastnicy zobaczyli, że obrońcy trochę sobie nie radzą, to postanowili wziąć sprawy we własne ręce, a właściwie nogi i dwa razy trafili

Gol Dembele na 3:1 dla gości

62' - Nie nadążamy już pisać o kolejnych golach. Fantastyczna akcja Borussii. Aż ręce same składają się do oklasków. Teraz do pustej bramki piłka wyłożona Aubameyangowi, a ten bez problemów po raz drugi wpisał się dzisiaj na listę strzelców

62' - GOOOOOOOL! AUBAMEYANG! 4:1 DLA BORUSSII!

59' - Fatalne ustawienie obrony Wolfsburga wykorzystane przez genialnie grającą w ataku Borussię. Guerreiro podał do Castro, a ten ruszył sam na sam z Casteelsem. Wypatrzył jeszcze Dembele, który skierował piłkę do pustej bramki

59' - GOOOOOOOOOOL! DEMBELE! 3:1 DLA BORUSSII!

Gol kontaktowy autorstwa Didaviego

57' - "Wilki" w pełni zasłużyły na tego gola. Co więcej idą za ciosem! Kolejna świetna interwencja Burkiego po strzale z dystansu Draxlera. Za chwilę może być remis, jeśli obrona Borussii nie zewrze szyków

53' - Świetnie wprowadził się do gry Didavi! Wykorzystał fakt, że obrońcy skupili się na Gomezie i po dośrodkowaniu z prawej strony z najbliższej odległości pokonał Burkiego. Teraz dopiero zaczną się emocje!

53' - GOOOOOOOOL! DIDAVI! 1:2!

52' - NIESAMOWITE! Gomez chyba dzisiaj nie trafi już do siatki. Burki dwa razy uchronił swój zespół od straty bramki. Najpierw instyktownie odbił strzał, a chwilę później, leżąc już w bramce poradził sobie z zatrzymaniem dobitki napastnika Wolfsburga na linii bramkowej. Po prostu nieprawdopodobne!

50' - Borussia próbuje wysokiego pressingu na rozgrywających na swojej połowie piłkę "Wilkach". Na razie jednak piłkarze Tuchela nie są w stanie odebrać futbolówki gospodarzom. Inna sprawa, że ci nie kwapią się do ataków i klepią sobie przed swoim polem karnym. Dziwne to jak znaki na polu od UFO

46' - Zaczynamy drugą połowę! W obu zespołach zmiany. Wśród gospodarzy za Arnolda wszedł Seguin a za Henrique Didavi. W BVB Pulisić zastąpiony Castro

Gdyby tak było, to mielibyśmy remis

Przerwa. Bardzo dobry, żywy mecz od samego początku oglądamy na Volkswagen Arena. Szybkie prowadzenie Borussii zmusiło Wolfsburg do odrabiania strat. I choć "Wilki" straciły kolejnego gola, to nie załamały się i stworzyły sobie kilka świetnych okazji. BVB ratował Burki, ale wszystkiego to on nie obroni. Zobaczymy jak będzie to wyglądało po przerwie!

40' - Kolejna genialna interwencja Burkiego. Choć Borussia ma swoje okazje, to gdyby nie bramkarz, moglibyśmy mieć już remis. Tym razem golkiper BVB poradził sobie ze strzałem z wolnego Rodrigueza popisując się wspaniałym refleksem

36' - Goetze miał szansę, żeby podwyższyć na 3:0 dla Borussii. Pomocnik znalazł trochę miejsca na szesnastym metrze, ale uderzył za lekko. W odpowiedzi Gomez powinien był trafić. W sytuacji sam na sam jego uderzenie odbił Burki

31' - Trochę nam ten mecz przypomina spotkanie w Warszawie. Oczywiście, Wolfsburg to zespół lepszy od Legii i to pokazuje. Borussia jednak podobnie jak w stolicy Polski szybko objęła prowadzenie i teraz spokojnie kontroluje przebieg gry, by w dogodnym momencie podwyższyć prowadzenie

27' - Żółta kartka dla Kuby Błaszczykowskiego. Gdyby reprezentant Polski przejął piłkę, to wyszedłby sam na sam z bramkarzem Borussii. Uprzedził go jednak Sokratis, któremu "Błaszczu" wymierzył kopniaka w nogi. Za to został napomniany przez arbitra

24' - Bardzo blisko kontaktowego gola Wolfsburg! Niemal tak blisko jak Rafał Brzozowski w swojej piosence. Draxler uderzał z powietrza z kilku metrów, ale jego próba o kilka metrów minęła prawy słupek bramki Burkiego. "Wilki" jeszcze nie złożyły broni!

Aubameyang na 2:0 dla Borussii

21' - Kolejna kapitalna wręcz akcja Borussii! Dembele dostał piłkę przed polem karnym i kątem oka dostrzegł wbiegającego za jego plecami Schmelzera. Zagrał mu piłkę, a ten znalazł się sam na sam z bramkarzem "Wilków". Tym razem Casteels wyszedł z opresji obronną ręką

17' - Aubameyang tak wkręcił obrońców Wolfsburga, że chyba do tej pory ktoś musi ich wykopywać z murawy. Napastnik Borussii świetnie zagrał tę akcję i wykończył ją strzałem w długi róg. Imponująca gra BVB

17' - GOOOOOOOOOOL! AUBAMEYANG! 2:0 DLA BORUSSII!

13' - Borussia prowadzi, ale ma problem. Jakaś kontuzja przytrafiła się Bartrze i musiał opuścić boisko po niespełna kwadransie gry. Na jego miejsce na placu gry pojawił się Ginter

11' - Po początku spotkania wnioskujemy, że to będzie po prostu MECZYCHO! To wygląda jak walka bokserska, w której pięściarze zapomnieli o gardzie. Przed chwilą wyborną okazję na doprowadzenie do wyrównania mieli gospodarze, ale w ostatnim momencie strzał z pięciu metrów Henrique instynktownie odbił Burki!

Gol Guerreiro na 1:0 dla BVB

7' - No tego się nie spodziewaliśmy. Lepiej w spotkanie wszedł Wolfsburg, który spokojnie operował piłką na połowie gości. Jedno zagranie BVB kompletnie to zmieniło. Po golu to Borussia przeważa, a "Wilki" wyglądają jakby dostały obuchem w głowę

4' - Borussia udowodniła, że piłka nożna to bardzo prosta gra. Prostopadłe podanie do Guerreiro i zawodnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam. Zdecydował się na strzał w krótki róg i mamy 1:0

4' - GOOOOOOOOOOOL! GUERREIRO! 1:0 DLA BORUSSII!

4' - Z ciekawostek: Kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem wydawało się, że spotkanie... się nie odbędzie. Wszystko przez alarm bombowy, o którym poinformował spiker. Publiczność w pośpiechu zaczęła opuszczać swoje miejsca, ale po kilku minutach okazało się, że informacja była fałszywa. Na placu gry na razie spokojnie rozgrywa Wolfsburg, ale bez fajerwerków

1' - Zaczynamy! Wolfsburg w strojach zielono-białych. Borussia na żółto-czarno

Musimy się przyznać, że trochę obawialiśmy, że to spotkanie, tak reklamowane jako polskie starci w Bundeslidze, będzie polskie tylko w połowie. Łukasz Piszczek zmagał się po weekendzie z problemami mięsniowymi, ale udało mu się wyleczyć na tyle, żeby zagrać dzisiaj od pierwszej minuty

Borussia raz już zaznała smaku porażki - w drugiej kolejce lepsze okazało się RB Lipsk. Dwa pozostałe spotkania BVB jednak wygrało i ma na koncie punkt więcej od dzisiejszego rywala. Zespół Thomasa Tuchela plasuje się na piątej lokacie w Bundeslidze

Wolfsburg całkiem nieźle zaczął nowy sezon Bundesligi. Nowy zespół Kuby Błaszczykowskiego jeszcze nie przegrał. W trzech grach raz wygrał i dwukrotnie remisował. "Wilki" nie straciły dotąd ani jednej bramki a z pięcioma punktami na koncie zajmują ósme miejsce w tabeli

Witamy w relacji na żywo z meczu Bundesligi VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund. To szczególnie ciekawa rywalizacja dla kibiców w Polsce. Przeciwko sobie zagrają bowiem dwaj przyjaciele z reprezentacji Polski - Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski. Bądźcie z nami, zapowiadają się wielkie emocje!
False 2966 True 1 2016-09-20 19:45:00 True 30
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora