Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt

Autor: East News Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt

Bundesliga: Robert Lewandowski dał wygraną Bayernowi Monachium. Zobacz dwa gole Polaka [WIDEO]

2015-04-12 12:50

W 28. kolejce Bundesligi Bayern Monachium bez najmniejszych problemów rozprawił się z Eintrachtem Frankfurt 3:0. Dwa gole w tym meczu zdobył Robert Lewandowski, a jeden z nich to po prostu "bramka stadiony świata"! W gorszym nastroju jest z pewnością Jakub Błaszczykowski. Jego Borussia Dortmund przegrała z Borussią Moenchengladbach 1:3. Zobacz dwa gole Lewandowskiego.

Lewandowski odpalił rakietę już w 15. minucie! Kapitalnym przyjęciem podbił piłkę nad obrońcą i potężnie huknął z woleja w samo okienko. Stawiamy wszystkie pieniądze, że to będzie bramka tego weekendu na europejskich boiskach. Urody temu trafieniu odbiera fakt, że "Lewy" w momencie podania był na pozycji spalonej. Być może sędziowie stwierdzili, że nie uznanie takiej bomby byłoby grzechem i na chwilę wyrzucili zasady do kosza.

Puchar Niemiec: Sędzia zabrał gola Lewandowskiemu. Męczarnie Bayernu

W drugiej połowie polski snajper podwyższył strzałem głową na 2:0, a zwycięstwo Bawarczyków przypieczętował Thomas Mueller. Lewandowski był bliski skompletowania hat-tricka, lecz na przeszkodzie stanął mu słupek. Kolejne trzy punkty ekipy Pepa Guardioli nie są zaskoczeniem i przybliżają Bayern do obrony tytułu mistrzowskiego.

Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt 3-0 (1-0) Bramki: Lewandowski 15, 66, Mueller 82

Gorsze popołudnie miała Borussia Dortmund. Piłkarze Juergena Kloppa zaprezentowali formę sprzed paru miesięcy, kiedy to przegrywali z każdym. Po własnych błędach i niefrasobliwości pozwalali rywalom strzelać kolejne gole, a ich samych stać było tylko na trafienie honorowe. Jakub Błaszczykowski rozegrał pełne 90 minut, jednak nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Borussia Moenchengladbach - Borussia Dortmund 3-1 (2-0) Bramki: Wendt 1, Raffael 32, Nordtveit 67 - Gundogan 77

Piękna bramka Lewandowskiego na 1:0

Trafienie "Lewego" na 2:0