SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna bundesliga Budynek klubowy Borussii Dortmund ewakuowany! Co się stało?

Budynek klubowy Borussii Dortmund ewakuowany! Co się stało?

16.03.2017, godz. 11:55
Borussia Dortmund, FSV Mainz
foto: Eastnews

Borussia Dortmund znowu padła ofiarą ataku! Najpierw na jej konto na Twitterze wkradli się hakerzy, a kilkanaście godzin później straż pożarna ewakuowała część klubowego budynku. Wszystko przez podejrzaną przesyłkę, która przyszła pocztą. Znajdował się na niej biały proszek.

O ataku na twitterowe konto Borussii Dortmund pisaliśmy wczoraj. Hakerzy z Turcji wzięli na celownik klub, by zamieścić posty popierające prezydenta tego kraju Recepa Erdogana. Oprócz filmiku z przemówieniem głowy państwa dodano także wpisy z hasztagami "#Nazideutschland" i "Naziholland". Zaledwie kilkanaście godzin później BVB znowu przeżyło chwile grozy. Jak podał "Bild Sport", około czterdziestu strażaków znalazło się pod klubowym budynkiem.

Część pomieszczeń zostało ewakuowanych. Wszystko przez zgłoszenie, które o godzinie 16:10 wpłynęło do służb. Jeden z pracowników znalazł na liście podejrzany biały proszek. Obawiano się, że to wąglik. Pięć osób, które miało kontakt z paczką, znalazło się pod opieką medyków. Jak się później okazało, to nie było konieczne. Biały proszek okazał się... cukrem pudrem.

Policjanci podejrzewają, że była to prowokacja skierowana w klub z Dortmundu. Wciąż nie wiadomo kto tak poważnie nastraszył pracowników Borussii, ale możemy być pewni, że niemieckie służby zrobią wszystko, by jak najszybciej złapać sprawcę.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: