ROBERT LEWANDOWSKI ODPALIŁ RAKIETĘ

Autor: East News ROBERT LEWANDOWSKI ODPALIŁ RAKIETĘ

Bundesliga: Bayern pokonał Hoffenheim. Robert Lewandowski z asystą [WIDEO]

2015-04-18 21:25

Bayern Monachium o krok od tytułu mistrzowskiego! Podopieczni Pepa Guardioli wygrali na wyjeździe z 1899 Hoffenheim 2:0 i od tytułu mistrzowskiego dzieli ich pięć oczek. Tym razem do siatki rywala nie trafił Robert Lewandowski, który wobec słabszej postawy swoich kolegów, zmuszony był sam asystować przy strzałach kolegów.

Lewandowski asystował przy bramce Sebastiana Rode w 38. minucie meczu. W swoim stylu. Znalazł się w polu karnym, uprzedził defensorów, odpowiednio się zastawił, znalazł miejsce do zagrania futbolówki i zrobił to na tyle precyzyjnie, że mniej doświadczony partner musiał tylko dokończyć dzieła.

No dobra przesadziliśmy. W tej akcji, to akurat Sebastian Rode udowodnił skalę swojego talentu. Ale "Lewy" też zagrał przyzwoicie:

Bayern dzięki triumfowi nad Hoffenheim zmazał plamę z Porto, gdzie w środę poległ 1:3 i do minimum ograniczył swoje szanse awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Bawarczycy dodatkowo dokonali też sporego wyczynu statystycznego. Zatrzymali bowiem Eugena Polanskiego, który w pięciu wcześniejszych meczach, cztery razy trafiał do siatki rywala, a tym razem wytrzymał na murawie tylko do 69. minuty.

Kibice o odejściu Jurgena Kloppa: Zostawia BVB w trudnym momencie

TSG 1899 Hoffenheim - FC Bayern München 0:2 (0:1)
Bramki: Rode 38, Beck 90 (s)

Hoffenheim: Oliver Baumann - Andreas Beck, Tobias Strobl, Ermin Bičakčić, Jeremy Toljan (85. Sven Schipplock) - Kevin Volland, Pirmin Schwegler, Sebastian Rudy, Eugen Polanski (69. Ádám Szalai), Roberto Firmino - Anthony Modeste (69. Steven Zuber)

Bayern: Manuel Neuer - Rafinha, Holger Badstuber, Dante, Juan Bernat (46. Jérôme Boateng) - Mitchell Weiser, Sebastian Rode, Gianluca Gaudino (57. Thiago Alcântara) - Thomas Müller, Robert Lewandowski (89. Claudio Pizarro), Mario Götze

Żółte kartki: Rudy, Beck, Volland - Müller, Dante, Rafinha

A na innych stadionach? Wygrali faworyci. Borussia Dortmund poradziła sobie z SC Paderborn, wygrała 3:0, a w jej barwach 74. minuty rozegrał Jakub Błaszczykowski. BVB traci już tylko trzy "oczka" do miejsca dającego start w Lidze Europy (o występie w Lidze Mistrzów od dawna nie mogą nawet marzyć). Poza tym wygrał też Bayer Leverkusen, który na swoim obiekcie zmiażdżył Hannover 96. Niestety, zarówno Artur Sobiech (kontuzja) jak i Sebastian Boenisch (futbolowa indolencja) nie pojawili się na murawie.

Dla biało-czerwonych cała ta kolejka okazała się pechowa. Oprócz Lewandowskiego, Polanskiego oraz Błaszczykowskiego, na murawie pojawił się jeszcze tylko Sławomir Peszko. Skrzydłowy reprezentacji Polski rozegrał 75 minut, ale FC Koeln tylko zremisowało z Herthą Berlin.