SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna bundesliga Były piłkarz Bundesligi handlował narkotykami? W grze prawie 800 kg marihuany!

Były piłkarz Bundesligi handlował narkotykami? W grze prawie 800 kg marihuany!

05.10.2016, godz. 11:43
Były piłkarz Marcelo Pletsch oskarżony o handel narkotykami
foto: EAST NEWS

Marcelo Pletsch w przeszłości z powodzeniem występował w Bundeslidze, ale po zakończeniu kariery postanowił podążyć nieco inną ścieżką. Brazylijczyk wrócił do kraju, gdzie jakiś czas temu... oskarżono go o handel narkotykami! W należącej do niego ciężarówce znaleziono blisko 800 kilogramów marihuany.

Marcelo Pletsch w latach 1999-2006 występował w barwach Borussii Moenchengladbach i 1. FC Kaiserslautern, ale po zakończeniu kariery nie chciał dalej wiązać się z piłką, jak wielu kolegów po fachu. Postanowił zaś pójść w dość specyficzny i niezbyt bezpieczny biznes - handel narkotykami.

W brazylijskiej miejscowości Toledo na ciężarówce należącej do byłego piłkarza znaleziono 854 arkusze sprasowanej marihuany. Łączna waga narkotyków to niewiele ponad 793 kilogramów! Pletsch i dwie inne osoby trafiły do aresztu, wszyscy zostaną oskarżeni o handel narkotykami. Grozi im za to od pięciu do piętnastu lat pozbawienia wolności!

W przestępcze występki byłego kolegi z boiska nie wierzą inni piłkarze, którzy w przeszłości z nim grali - Nie mogę w to uwierzyć. Jestem zszokowany. Może po prostu był w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie? - stwierdził Michael Klinkert, który grał z Pletschem w Borussii M'gladbach.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: