SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna bundesliga Carlo Ancelotti jest pewny Lewandowskiego. "Tatusiowie lubią strzelać bramki"

Carlo Ancelotti jest pewny Lewandowskiego. "Tatusiowie lubią strzelać bramki"

05.05.2017, godz. 22:23
Carlo Ancelotti i Robert Lewandowski
Carlo Ancelotti i Robert Lewandowski foto: EAST NEWS

Jaki wpływ będą miały narodziny córeczki na formę Roberta Lewandowskiego? To pytanie zadaje sobie cały piłkarski świat. Teorii i pomysłów jest wiele. Swoją ma Carlo Ancelotti, trener Bayernu Monachium. Włoch jest pewny, że „Lewemu” poród wyjdzie na dobre. Szkoleniowiec spodziewa się bramki świeżo upieczonego tatusia w najbliższej kolejce Bundesligi.

Pierwsze dziecko Roberta Lewandowskiego przyszło na świat 4 maja. Po początkowej euforii eksperci zaczęli zastanawiać się jak ojcostwo wpłynie na formę polskiego napastnika. „Lewy” walczy przecież o koronę króla strzelców w Niemczech i każdy moment dekoncentracji może go kosztować utratę pierwszego miejsca. Za jego plecami czai się Pierre-Emerick Aubameyang, który zdobył w bieżącym sezonie zaledwie jednego gola mniej.

Wątpliwości dotyczących zależności pomiędzy narodzinami córki, a grą piłkarza nie ma Carlo Ancelotti. Trener Bayernu twierdzi, że ojcostwo zawsze oddziałuje na korzyść zawodnika. Co więcej, według Włocha, młodzi tatusiowie zwykli częściej trafiać do bramek rywali.

- Mamy w drużynie dwóch nowych tatusiów. Ojcami zostali Thiago i Lewandowski, a w piłce zazwyczaj jest tak, że świeżo upieczeni tatusiowie lubią strzelać bramki - skomentował 57-letni szkoleniowiec.

W sobotę Bayern zagra z ostatnim w tabeli Darmstadt. Robert Lewandowski będzie więc miał okazje do wpisania się na listę strzelców i zadedykowania bramki swojej nowonarodzonej córeczce.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: