SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Carlo Ancelotti musi się tłumaczyć. Ile zapłaci za środkowy palec?

Carlo Ancelotti musi się tłumaczyć. Ile zapłaci za środkowy palec?

21.02.2017, godz. 10:00
Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti foto: EAST NEWS

Carlo Ancelotti został wezwany na dywanik przez władze Niemieckiego Związku Piłki Nożnej. Trener Bayernu Monachium musi wytłumaczyć swoje brzydkie zachowanie, którego dopuścił się po meczu ligowym z Herthą Berlin.

Kibice i zawodnicy Herthy Berlin byli wściekli po końcowym gwizdku spotkania z Bayernem Monachium. Robert Lewandowski wyrównał w ostatniej akcji meczu, a gospodarze nie mogli się z tym pogodzić i na boisku rozpoczęła się mała wojna. Rozrabiali nie tylko piłkarze. Pewien kibic opluł Carlo Ancelottiego. Włoski szkoleniowiec nie potrafił utrzymać nerwów na wodzy i w rewanżu pokazał mu środkowy palec.

Można zrozumieć frustrację Ancelottiego, ale zapewne sam doskonale wie, że taki gest nie przystoi trenerowi drużyny mistrza Niemiec. Ma teraz czas do środy, aby złożyć wyjaśnienia w tej sprawie. Jest to czysta formalność, bo nie ma za bardzo czego wyjaśniać w oficjalnym dochodzeniu. Włoch przyznał się do pokazania środkowego palca. Wszystko nagrały też kamery. Najprawdopodobniej zostanie ukarany niewysoką grzywną.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: