SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Chory Mario Goetze wróci dopiero latem, ale to dobra wiadomość

Chory Mario Goetze wróci dopiero latem, ale to dobra wiadomość

15.03.2017, godz. 16:00
Mario Goetze, Borussia Dortmund
foto: CYFRA SPORT

Mario Goetze nie może na razie cieszyć się z powrotu do Borussii Dortmund. Grał mało, a to wszystko dlatego, że ma poważne problemy zdrowotne. Cierpi na zaburzenia metaboliczne organizmu. Klub miał jednak dobre wiadomości. Niemiec już latem może wrócić do treningów.

Mario Goetze opuścił Bayern i powrócił do Borussii Dortmund latem 2016 roku, żeby odbudować formę. Niestety, przez problemy zdrowotne nie mógł wywalczyć miejsca w pierwszym składzie. Ciągle narzekał na problemy z mięśniami, nie mógł trenować. Po dokładnych badaniach lekarze odkryli, że kontuzje są związane z zaburzeniami metabolizmu.

Goetze zapewniał kibiców, że będzie ciężko pracował, aby jak najszybciej powrócić do gry w piłkę. Wygląda na to, że on dotrzymuje słowa, a lekarze wiedzą, co robią. - Mario pozytywnie zareagował na pierwszą fazę leczenia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wróci do gry latem - zapewniali przedstawiciele Borussii w oficjalnym komunikacie.

Trener Thomas Tuchel apelował, żeby zostawić 24-latka w spokoju i nie wypytywać o jego stan zdrowia. Najważniejsze jest to, że Goetze wraca do pełnej sprawności szybciej niż zakładano.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: