SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Dembele olewa Borussię, bo chce odejść do Barcelony. Jest zawieszony do odwołania!

Dembele olewa Borussię, bo chce odejść do Barcelony. Jest zawieszony do odwołania!

13.08.2017, godz. 12:00
Łukasz Piszczek, Ousmane Dembele - Borussia Dortmund
Łukasz Piszczek, Ousmane Dembele - Borussia Dortmund foto: EAST NEWS

Ousmane Dembele idzie na wojnę z Borussią Dortmund. Odkąd FC Barcelona zaczęła się starać o jego transfer, młody Francuz przestał przychodzić na treningi niemieckiej drużyny. Właściciele i trener ekipy z Signal Iduna Park nie zamierzają się bawić ze swoją gwiazdą. Oficjalnie poinformowano, że Dembele został zawieszony do odwołania.

Ousmane Dembele w czwartek nie stawił się na trening Borussii Dortmund. W klubie nikt nie wiedział, gdzie się podziewa - nawet trener. Francuz wyraźnie chce wymusić transfer do Barcelony, która zdaniem katalońskich mediów oferuje za niego aż 100 milionów euro. Borussia uważa, że skrzydłowy jest wart znacznie więcej, dlatego nie jest chętna do sprzedaży. Nie zamierza też tolerować nagannego zachowania Dembele.

Na oficjalnej stronie internetowej Borussii pojawił się komunikat, w którym wyjaśniono, że utalentowany gracz został zawieszony do odwołania. Może jedynie korzystać z ośrodka treningowego w czasie indywidualnych zajęć. Jak zakończy się ta sytuacja? Wydaje się, że klub z Dortmundu powinien sprzedać Dembele, skoro ten wyraźnie nastawił się na odejście. Do ustalenia pozosostaje kwota odstępnego, a wszyscy wiedzą, że Barca ma pieniędzy jak lodu po sprzedaży Neymara.

Dembele może stać się jednym z najdroższych piłkarzy w historii futbolu. Dobrze znają go reprezentanci Polski. Francuz grał z Kamilem Grosickim w Rennes, a Łukasz Piszczek wspólnie z nim reprezentuje barwy Borussii. Jeszcze...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: