Sport piłka nożna bundesliga Derby Zagłębia Ruhry dla Schalke 04 Gelsenkirchen! 2:1 z Borussią Dortmund [WIDEO]

27.09.2014, godz. 17:40
Pierre-Emerick Aubameyang i Eric Maxim Choupo-Moting
Pierre-Emerick Aubameyang i Eric Maxim Choupo-Moting foto: EAST NEWS

Kibice Schalke 04 Gelsenkirchen mogą nosić głowy wysoko. Ich piłkarze pokonali Borussię Dortmund 2:1 w derbach Zagłębia Ruhry! Gole padły wyłącznie przed przerwą. Sam mecz lekko rozczarował wielu koneserów futbolu na najwyższym poziomie.

Derby Zagłębia Ruhry to jedna z najciekawszych i najbardziej zaciętych rywalizacji w całej Europie. - To matka wszystkich derbów - powiedział przed pierwszym gwizdkiem sędziego trener gospodarzy Jens Keller. Jak się okazało, wielkie oczekiwania nie poszły w parze z tym, co widzieliśmy na boisku.

Gospodarze wygrali w pełni zasłużenie. W odstępie trzynastu minut wyprowadzili dwa zabójcze ciosy, wykorzystując bezlitośnie niefrasobliwą grę swoich rywali w obronie. Przy pierwszym trafieniu błąd popełnił Mats Hummels, przy drugim Adrian Ramos. Kiedy chwilę później Pierre-Emerick Aubameyang strzelił kontaktowego gola, wydawało się, że może skończyć się wymianą kolejnych ciosów. Niestety, to było wszystko co najlepsze tego dnia.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Borussia Dortmund 2:1 (2:1)
Matip 10, Choupo-Moting 23 - Aubameyang 26

Schalke 04: Ralf Faehrmann - Atsuto Uchida, Joel Matip, Roman Neustaedter, Dennis Aogo - Sidney Sam (37. Christian Clemens), Kevin-Prince Boateng (71. Christian Fuchs), Max Meyer, Marco Hoeger (79. Kaan Ayhan), Eric Maxim Choupo-Moting - Klaas-Jan Huntelaar

BVB: Roman Weidenfeller - Łukasz Piszczek, Neven Subotić, Mats Hummels (80. Sokratis Papastathopoulos), Erik Durm - Pierre-Emerick Aubameyang, Matthias Ginter, Sven Bender, Kevin Grosskreutz (69. Milos Jojić) - Adrian Ramos, Ciro Immobile (57. Shinji Kagawa)

Żółte kartki: Matip - Subotić

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail

94'

Koniec meczu! Schalke 04 Gelsenkirchen - Borussia Dortmund 2:1!

91'

Huntelaar o mały włos! Holender zabawił się z obrońcą w polu karnym i uderzył leciutko w kierunku bramki. Weidenfeller zdołał ją delikatnie trącić, co uratowało jego drużynę od straty gola.

89'

Sędzia doliczył cztery minuty.

85'

Była szansa dla Ramosa. Kolumbijczyk źle przyjął piłkę, co ułatwiło interwencję bramkarzowi.

82'

Clemens stracił piłkę w polu karnym BVB po wejściu rywala. Sędzia kazał grać dalej, co nie spodobało się kibicom, którzy najchętniej widzieliby rzut karny.

80'

Sokratis Papastatopulos za Hummelsa.

79'

Hoeger prosi o zmianę. I doczekał się. W jego miejsce pojawił się Kaan Ayhan.

75'

Coraz więcej fauli, coraz mniej ładnych akcji.

71'

Christian Fuchs za Kevina-Prince'a Boatenga.

69'

Kolejna zmiana wśród gości. Milos Jojić w miejsce Kevina Grosskreutza.

65'

Ramos próbował wymusić rzut karny. Sędzia nie dał się nabrać.

64'

BVB coraz bardziej naciska.

61'

Ładny strzał Aubameyanga z rzutu wolnego. Faehrmann na posterunku!

60'

58'

Daleki wyrzut z autu Piszczka, piłka spadła pod nogi Durma, ten uderzył  z pierwszej piłki i... Będzie chciał jak najszybciej o tym zapomnieć.

57'

Kagawa zastąpił Immobile.

56'

Do wejścia na boisko szykuje się Shinji Kagawa. Może on rozrusza poczynania gości.

51'

Piszczek źle obliczył tor lotu piłki, co skończyło się groźną akcją rywali. Na szczęście dla Polaka, Boateng posłał piłkę obok bramki!

49'

Niezły strzał Immobile zza szesnastki, jednak bramkarz był na posterunku.

47'

46'

Już po przerwie. Gramy!

46'

Przerwa! Na razie Schalke 04 Gelsenkirchen - Borussia Dortmund 2:1.

45'

Sędzia doliczył 60 sekund.

42'

Kolejny atak gospodarzy. Choupo-Moting miał czas, żeby dobrze dośrodkować, jednak zrobił to najgorzej jak mógł.

39'

Piszczek dośrodkował z prawego skrzydła w kierunku Immobile, jednak piłkę odbił po drodze bramkarz...

37'

Pierwsza zmiana w tym meczu. Christian Clemens zmienił Sidneya Sama w ekipie gospodarzy. Powód? Prawdopodobnie odnowila mu się kontuzja.

35'

Ładna akcja piłkarzy z Gelsenkirchen. Przynajmniej tak to się zapowiadało, bo Aogo nie dopadł do piłki na skrzydle.

30'

Na trybunach pojawili się m.in. selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew i słynny Otto Rehhagel.

28'

25'

GOOOOOL! Już tylko 2:1! Ramos zrehabilitował się za swój wcześniejszy bład i dobrze podał do Aubameyanga i mamy kontaktowego gola!

23'

GOOOOOL! 2:0! Spore zamieszanie w polu karnym BVB po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ramos wystawił piłkę Choupo-Motingowi, który pokonał bramkarza!

22'

Dobra interwencja Piszczka i rzut rożny dla rywali.

19'

Tak wyglądał gol Matipa:

18'

Atak gospodarzy. Sytuację wyjaśnił wychodząc z bramki Weidenfeller.

17'

Immobile sfaulował Boatenga.

15'

Grosskreutz spróbował uderzyć zza pola karnego, jednak został w ostatniej chwili skutecznie zablokowany. Efektem rzut rożny, po którym nic się ciekawego nie wydarzyło.

10'

GOOOOOL! 1:0 dla Schalke 04 Gelsenkirchen! Aogo dośrodkował z rzutu rożnego i niekryty przez nikogo Matip posłał piłkę głową do siatki! Co za błąd obrony BVB, w szczególności Hummelsa, który zapomniał chyba po co jest na boisku.

9'

Na razie mecz jest wyjątkowo "letni", jeśli chodzi o emocje.

6'

Co ciekawe, to pierwsze derbowe spotkanie tych drużyn od czterech lat, w których brakuje Roberta Lewandowskiego. Jeśli ktoś przespał ostatnie kilkanaście miesięcy, to przypominamy, że "Lewy" strzela teraz gole dla Bayernu Monachium.

4'

Lekarze stanęli jednak na wysokości zadania i postawili naszego rodaka na nogi. Piszczek na boisku!

3'

Piszczek cały czas opatrywany poza boiskiem.

1'

Mecz ledwo się rozpoczął, tymczasem Piszczek musi opuścić boisko. Rozciął sobie bowiem łuk brwiowy w jednym ze starć.

1'

Gramy!

15:23

15:19

Na ławce rezerwowych BVB nadal próżno szukać Jakuba Błaszczykowskiego. Polak wciąż dochodzi do zdrowia po kontuzji.

15:14

Młody Polak z Schalke stawia na pogrom!

15:09

Gospodarze wystąpią w zestawieniu: Faehrmann - Uchida, Matip, Neustaedter, Aogo – Hoeger, Boateng – Meyer, Choupo-Moting, Sam – Huntelaar.