SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna bundesliga Jakub Błaszczykowski ma problemy. Nie trenuje z drużyną

Jakub Błaszczykowski ma problemy. Nie trenuje z drużyną

04.05.2017, godz. 17:40
Jakub Błaszczykowski
Jakub Błaszczykowski - VfL Wolfsburg foto: EAST NEWS

Jakub Błaszczykowski przeżywa ostatnio wyjątkowo ciężki okres w karierze. Zawodnik VfL Wolfsburg rzekomo zawiódł zarząd niemieckiej drużyny i najprawdopodobniej zmieni barwy klubowe w letnim okienku transferowym. Na domiar złego Polak odniósł kontuzję pleców, która wyłączyła go z udziału w treningach i być może wykluczy go z gry w sobotnim spotkaniu z Eintrachtem Frankfurt.

Jakub Błaszczykowski nie ma lekko. Zawodnik VfL Wolfsburg musi bez przerwy walczyć o miejsce w składzie i udowadniać trenerowi Andriesowi Jonkerowi, że warto na niego stawiać. Niestety, szkoleniowiec "Wilków" nie daje mu zbyt wielu szans, a jeśli już Błaszczykowski wychodzi w pierwszym składzie, musi grać na prawej obronie, czyli pozycji, na której nie może zaprezentować swoich walorów ofensywnych. W ostatnich tygodniach "Kicker" informował, ze zarząd drużyny nie jest zadowolony z gry Polaka i najprawdopodobniej zwolni go po tym sezonie.

Do tego doszedł uraz pleców. Błaszczykowski został odsunięty od treningów, a jego występ w sobotnim spotkaniu z Eintrachtem Frankfurt stoi pod znakiem zapytania. To już druga kontuzja Polaka w ostatnich dniach - przypomnijmy, że nie tak dawno doznał urazu kolana i zszedł w połowie przegranego spotkania z Bayernem Monachium. Taka sytuacja z pewnością nie działa na korzyść reprezentanta Polski.

W VfL Wolfsburg ma miejsce prawdziwa plaga urazów. Oprócz Błaszczykowskiego chorzy są również Yunus Malli i Ricardo Ridriguez. Trener Andries Jonkier uspokaja i informuje, że wszyscy kontuzjowani powinni wrócić do treningów już w piątek.

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: