SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Klub Bundesligi zmienił nazwę stadionu na cześć zmarłego kibica!

Klub Bundesligi zmienił nazwę stadionu na cześć zmarłego kibica!

06.09.2016, godz. 14:27
darmstadt
foto: Super Express TV

W tym sezonie obiekt SV Darmstadt będzie nosił nazwę Jonathan-Heimes Stadion. Niemiecki klub występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej zmienił nazwę na cześć zmarłego kibica, aby uczcić w ten sposób jego pamięć. Wszystko odbyło się za zgodą dotychczasowego sposnora, firmy medycznej Merck.

Jonathan Heimes zmarł w wieku 26 lat przegrywając walkę z rakiem. Kibicem Darmstadt był od dziecka, zbierał na cele fundacji charytatywnej  pomagającej dzieciom chorym na nowotwór. Wymyślił projekt, dzięki któremu udało się zebrac 350 tysięcy euro. - Jonathan miał duży wkład w sukces naszego klubu. Mimo swojej chory dawał naszym piłkarzom mnóstwo energii - oznajmił prezes klubu, Rudiger Fritsch . - Teraz gramy w dużym pokoju Johnny’ego, to motywacja sama w sobie. Każdy kibic Darmstadt, który się z nami identyfikuje, identyfikuje się też z Johnnym- dodał kapitan drużyny, Aytac Sulu.

Dotychczas w nazwie stadionu widniała firma farmaceutyczna Merck, która wyraziła zgodę na tą zmianę. Pierwszy mecz na "nowym" obiekcie Darmstadt rozegra w sobotę z Eintrachtem Frankfurt.

Źródło: Press Focus/x-news
autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: