Sport piłka nożna bundesliga Kolejne zwycięstwo Bayernu, ale tym razem Lewandowski tylko przeszkadzał

Kolejne zwycięstwo Bayernu, ale tym razem Lewandowski tylko przeszkadzał

19.03.2017, godz. 19:25
Bayern Monachium
Bayern Monachium foto: EAST NEWS

Na zamknięcie 25. kolejki Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Borussię Moenchengladbach 1:0. Za trzy punkty trafił Thomas Mueller. Koledzy Roberta Lewandowskiego mogą mieć do niego spore pretensje za to spotkanie. Polak grał słabo, nieskutecznie, a przede wszystkim samolubnie.

Bayern Monachium w swoim stylu powoli przykręcał śrubę. Od początku spotkania mistrzowie Niemiec groźnie atakowali, ale brakowało im dokładnego podania w pole karne, oraz wykończenia sytuacji. Przy tym drugim elemencie szczególnie trzeba winić Roberta Lewandowskiego, który nie wykorzystał przynajmniej trzech okazji do pokonania Yanna Sommera.

Polak grał też zbyt samolubnie. Wolał strzelać z niewygodnych pozycji zamiast podawać do lepiej ustawionych kolegów. W jednej z takich sytuacji nie zagrał do Francka Ribery'ego, a Francuz miał przed sobą pustą bramkę. Dwukrotnie nie dostrzegł także Arjena Robbena. Holender aż kipiał ze złości, gdy usiadł na ławce rezerwowych.

Na szczęście dla "Lewego" inni piłkarze Bayernu zabrali się za strzelanie goli, a konkretniej to jeden - Thomas Mueller. Niemiec notuje jeden z najsłabszych sezonów w karierze, ale w ważnym momencie potrafił się przełamać i zapewnić Bayernowi trzy punkty.

Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium 0:1 (0:0)
Thomas Mueller 63

Żółte kartki: Xabi Alonso, Javi Martinez

Borussia: Sommer – Elvedi, Christensen, Vestergaard, Wendt – Herrmann (66. Hazard), Jantschke (73. Drmić), Strobl, J. Hofmann – Hahn (82. Benes), Raffael

Bayern: Neuer – Lahm, Javi Martínez, Hummels, Alaba – Alonso (75. Kimmich), Alcantara – Robben (86. Sanches), Mueller, Ribery (73. Coman) – Lewandowski

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 35 sekund

KONIEC! Bayern nie zachwycił, ale zrobił swoje - zgarnął trzy punkty. Nad drugim Lipskiem na już 13 "oczek" przewagi. My już dziękujemy za relację i zapraszamy na kolejne.

90' - Sędzia doliczył dwie minuty.

86' - Robben dostał już wolne. Za niego wszedł Renato Sanches.

85' - Za każdym razem, gdy gospodarzom jakimś cudem uda się oddać strzał, mają jeden wielki problem. A jest nim Neuer. Wygląda na gościa, który nie ma zamiaru dziś wyjmować piłki z siatki.

82' - Kolejna zmiana w ekipie gospodarzy. Benes zmienił Hanha.

78' - Druga zmiana w Bayernie. Kimmich zastąpił Alonso.

76' - Thorgan Hazard, brat Hazarda z Chelsea, starał się zaskoczyć Neuera słabym strzałem, a takim nie da się pokonać Niemca. Bramkarz Bayernu bez problemu interweniował.

73' - Francuska zmiana w Bayernie. Coman wszedł w miejsce Ribery'ego.

71' - Trzeba przyznać, że Lewandowski gra dziś słabo. Nie wykorzystuje okazji, nie widzi lepiej ustawionych kolegów, łatwo traci piłkę. To nie jest jego dzień...

Bramka Muellera na 1:0.

To pokazuje, jak słaby sezon notuje Niemiec. Nawet nasz obrońca ma więcej goli od Muellera :).

66' - Zmiana w Borussii. Z boiska zszedł Patrick Herrmann, a pojawił się Thorgan Hazard.

Niemiec wreszcie strzelił gola w lidze! Ale w tej sytuacji nie mógł spudłować. Był sam na sam z bramkarzem i mógł sobie wybrać, w który róg strzelić.

63' - 1:0 BAYERN! THOMAS MUELLER!

61' - Lewandowski chciał strzelić z pierwszej piłki, ale uderzył nieczysto i Bayern wciąż remisuje 0:0.

57' - Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla Xabiego Alonso.

Skoro na boisku wieje nudą, to warto spojrzeć na tę śmieszną sytuację z przerwy spotkania. Rafinha ma cela :).

53' - Teraz Neuer świetnie czytał grę gospodarzy. Wyskoczył z pola karnego i ubiegł napastnika, który uniknął spalonego i pędził z piłką, aby otworzyć wynik meczu.

50' - Znów nieco lepiej rozpoczęli gospodarze, ale to pewnie długo nie potrwa, podobnie jak w 1. połowie. Bayern już zaczyna zakładać swój mistrzowski zamek przed polem karnym Borussii.

DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Nie jest to pasjonujące spotkanie, a Bayern ma sporo pecha. Czy zdoła coś strzelić w drugiej połowie?

43' - SŁUPEK! Robben po swojej firmowej akcji (zejście do środka na lewą nogę) miał wielkiego pecha! Lewandowski także nie zdołał dobić.

38' - Walka, walka i jeszcze raz walka. Tak można podsumować to spotkanie. Piłkarze Borussii skutecznie przeszkadzają gościom.

36' - Z kolejną kontrą urwali się gospodarze, lecz znów zakończyli ją beznadziejnym strzałem. Neuer na razie nie ma nic do roboty.

33' - Nie ustają ataki Bayernu. Goście mogli prowadzić 1:0, ale pospieszył się Ribery. Nie przypilnował linii spalonego i sędziowie słusznie przerwali akcję.

30' - Wendt wreszcie poderwał gospodarzy do ataku, ale zrobił to w rozpaczliwym stylu. Jego strzał zza pola karnego nie miał prawa zaskoczyć Neuera.

27' - Ależ zawalił Lewandowski! Zagrał dwójkową akcję z Riberym. Wychodził sam na sam z Sommerem i zamiast oddać piłkę Francuzowi, który miał przed sobą pustą bramkę, strzelił prosto w bramkarza... Ribery jest wściekły.

23' - Znów było trzech piłkarzy Bayernu niepilnowanych w polu karnym i znów zawiodło finalne podanie. Teraz zawalił sprawę Lahm, który zazwyczaj nie popełnia takich prostych błędów.

20' - Tym razem Francuz zdołał dośrodkować do Lewandowskiego, ale zrobił to nie w tempo. Nasz napastnik musiał strzelać tyłem do bramki i choć było to bardzo trudne, pomylił się nieznacznie.

18' - Na razie najwięcej wiatru na bokach robią Robben i Ribery. To oni napędzają akcje Bayernu, ale brakuje im dokładnego podania w polu karnym, a właśnie na takie czeka Polak.

14' - Na razie odcięty jest od podań Lewandowski, który czeka w polu karnym Borussii. Polak już zauważył, że taka postawa nie przejdzie. Zaczął się cofać do środkowej linii, aby rozegrać atak z kolegami i po szybkiej "klepce" znaleźć się w strzeleckiej sytuacji.

11' - Z każdą minutą narasta przewaga Bayernu. Gospodarze już zaczęli się bronić na własnej połowie. Wyraźnie nastawili się na kontrataki.

8' - Drugą okazję Bayernu zmarnował Thomas Mueller, który nie zdążył uprzedzić Sommera. Niemiec nigdy nie był sprinterem i to było dobitne widać w tej akcji.

5' - Obie strony atakują od samego początku, ale najgroźniejszą sytuację mieli goście. Arjen Robben uderzył jednak prosto w bramkarza.

1' - GRAMY!

Początek meczu już za 5 minut.

A tak zagrają goście, oczywiście z Lewandowskim na środku ataku!

Zaczynamy od składów. W takim zestawieniu rozpoczną gospodarze:

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium!
False 3153 True 1 2017-03-19 17:15:00 True 35
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora