SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna bundesliga Lewandowski zostanie najskuteczniejszym obcokrajowcem Bundesligi? Ściga lidera!

Lewandowski zostanie najskuteczniejszym obcokrajowcem Bundesligi? Ściga lidera!

22.12.2016, godz. 18:21
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski foto: EAST NEWS

Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców w meczu z RB Lipsk, a Bawarczycy wygrali aż 3:0. Dla Polaka był to wyjątkowy gol, bo dzięki niemu w rankingu najskuteczniejszych obcokrajowców w historii Bundesligi wyprzedził legendarnego Giovanne Elbera i wskoczył na drugie miejsce! Teraz do pokonania pozostał mu już tylko Claudio Pizarro.

Gol na 3:0 w meczu z RB Lipsk był dla Lewandowskiego bramką numer 133. w historii jego występów w Bundeslidze. Dzięki temu dogonił innego słynnego napastnika Bayernu Monachium - Brazylijczyka Giovanne Elbera - który ma na koncie tyle samo trafień w niemieckiej ekstraklasie. Obaj panowie zajmują ex-aequo 20. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy w historii Bundesligi, ale jeśli chodzi o obcokrajowców są na drugiej lokacie. "Lewy" ma jednak spore szanse na historyczny wyczyn i zostanie liderem zestawienia.

Jak na razie jest nim Claudio Pizarro, który zanotował aż 190 goli. Zdobywał je w barwach Werderu Brema, ale - podobnie jak Lewandowski i Elber - także Bayernu. Peruwiańczyk powoli zbliża się jednak do końca kariery, a to jest szansa dla Polaka, który wciąż może go wyprzedzić. Szczególnie, że podpisał ostatnio nowy kontrakt z Bawarczykami obowiązujący do 2021 roku.


3-0 Robert Lewandowski Penalty Goal Bayern... przez fabiolafarrelly

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: