Łukasz Piszczek

Autor: East News Łukasz Piszczek

Łukasz Piszczek zdobył Puchar Niemiec! Skrót meczu Eintracht - Borussia [WIDEO]

2017-05-28 11:01

Na berlińskim stadionie olimpijskim Borussia Dortmund pokonała Eintracht Frankfurt 2:1 i zdobyła Puchar Niemiec. Świetny występ zaliczył Łukasz Piszczek, notując w sobotni wieczór asystę. Polak znacznie przyczynił się do sukcesu swojej drużyny i uratował honor BVB w tym sezonie.

Finał Pucharu Niemiec był dla Borussii Dortmund szansą na uratowanie tego mało udanego sezonu. BVB rozczarowało w Lidze Mistrzów, odpadając po rywalizacji z AS Monaco. W Bundeslidze ani nie nawiązało walki o tytuł z Bayernem, ani nie zdobyło wicemistrzostwa Niemiec. Do Berlina pojechali więc piłkarze Thomasa Tuchela silnie zmotywowani. Ich przeciwnikiem była drużyna Eintrachtu Frankfurt, której nikt nie dawał większych szans. Ligowy średniak pokazał jednak, że potrafi walczyć na boisku i nieznacznie uległ rywalowi z Dortmundu 1:2.

Pierwszego gola zdobyła Borussia i to już w 8. minucie. Do Ousmane'a Dembele zagrał Łukasz Piszczek, a Francuz umiejętnie nawinął przeciwnika i pokonał bramkarza Eintrachtu. W 29. minucie był jednak remis. Ante Rebić w pojedynku jeden na jeden nie dał szans Romanowi Buerkiemu i mecz rozpoczął się od nowa. Decydujący cios zadał Pierre-Emerick Aubameyang. Król strzelców ligi niemieckiej w drugiej połowie zamienił rzut karny na bramkę i dał Borussii upragniony puchar. Zobaczcie w jaki sposób Gabończyk wykonał "jedenastkę".