SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Mama Roberta Lewandowskiego: Dziecko go uszczęśliwia i motywuje

Mama Roberta Lewandowskiego: Dziecko go uszczęśliwia i motywuje

07.02.2017, godz. 09:30
Dziecko motywuje Roberta
foto: Super Express

Niespodzianki nie było. Robert Lewandowski (29 l.) został wybrany na piłkarza Roku 2016 w plebiscycie "Piłki Nożnej". W jego imieniu statuetkę odebrała mama - pani Iwona Lewandowska (59 l.). - Teraz wielkim marzeniem Roberta jest awans na Mundial w Rosji - powiedziała, odbierając trofeum. Potem rozmawiała z "Super Expressem".

"Super Express": - To już staje się rutyną. Gdy w Polsce ogłaszają wyniki plebiscytów, Robert gra mecze i pani odbiera nagrody.

Iwona Lewandowska: - Tak, to już szóste wyróżnienie. Ale za każdym razem przeżywam to tak samo mocno. Każda kolejna nagroda jest powodem do radości, zarówno dla Roberta, jak i dla mnie, jestem niezwykle dumna z syna.

- Jak Robert odnajduje się w nowej roli, przyszłego taty?

- To dla niego niesamowity doping, zaszczyt, który go motywuje. Jestem pewna, że to mu pomoże, widać w nim radość z długo oczekiwanego dziecka. Wszyscy się z tego cieszymy.

- Ania była w ten weekend na obozie treningowym w Polsce...

- Tak, bardzo się cieszę, że się spełnia, może nie ćwiczy tak mocno jak zazwyczaj, ale prowadzi wykłady. Jestem przekonana, że będzie wspaniałą mamą.

- Wolałaby pani wnuczka czy wnuczkę?

- Mam już wnuka, płeć dziecka nie ma dla mnie znaczenia. Najważniejsze, że będzie na pewno bardzo kochane. Mam nadzieję, że będzie też sportowcem (śmiech).

autor: Rozmawiał: Jakub Bytniewki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: