Mateusz Klich, reprezentacja Polski

Autor: CYFRASPORT Mateusz Klich

Mateusz Klich wraca do formy? Gol i asysta Polaka na zapleczu Bundesligi!

2015-04-04 22:29

Po długich miesiącach ciszy Mateusz Klich nareszcie sprawił, że jest o nim znów głośno! W meczu 2. Bundesligi jego Kaiserslautern wygrało 4:0 z Heidenheim, a Polak wybiegł na boisko od pierwszej minuty, zdobył gola i zaliczył asystę! Oby to był początek zwyżki jego formy.

Klich przeniósł się do Kaiserslautern z Wolfsburga by grać więcej, ale przez długi czas nie był w stanie przebić się do składu. W przerwie reprezentacyjnej dobrze spisał się jednak w sparingu w MSV Duisburg i trener zdecydował się postawić na niego od pierwszej minuty w meczu z Heidenheim. To był pierwszy raz w tym sezonie, gdy Polak wybiegł w podstawowym składzie, i pokazał się ze znakomitej strony!

Łukasz Piszczek w Borussii do 2045 roku?! Szok w Bundeslidze

Już w 4. minucie zaliczył asystę. Po jego dośrodkowaniu gola zdobył kapitan Kaiserslautern Willi Orban. W 77. minucie natomiast sam wpisał się na listę strzelców wykorzystując dobrą sytuację w polu karnym rywala. Klich zagrał pełne 90 minut i miał bardzo duży udział w zwycięstwie swojej drużynie. Miejmy nadzieję, że trener na stałe postawi na Polaka i będziemy mogli częściej słuchać o jego dobrych występach w 2. Bundeslidze.