SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Michał Pazdan i Łukasz Szukała na celowniku Hannoveru

Michał Pazdan i Łukasz Szukała na celowniku Hannoveru

18.08.2016, godz. 21:15
Michał Pazdan, Legia Warszawa
foto: EAST NEWS

Środkowy obrońca Legii i reprezentacji Polski Michał Pazdan (29 l.) jest na liście życzeń Hannoveru 96. Drużyna lidera 2.Bundesligi najprawdopodobniej straci jednego ze swoich asów, Salifa Sane. Jednym z głównych kandydatów do jego zastąpienia jest Pazdan. Rozpatrywana jest też kandydatura innego Polaka, byłego reprezentanta, Łukasza Szukały (32 l.).

Hannover 96 znakomicie wystartował w rozgrywkach 2 Bundesligi, co jeszcze bardziej zdeterminowało władze klubu w walce o powrót do Bundesligi. Plany może utrudnić odejście Sane, który chce się przenieść do VfL Wolfsburg. Hannover jest skłonny puścić Senegalczyka, ale za okrągłe 10 mln Euro. Jednak i ta kwota nie przeraża klubu sponsorowanego przez koncern Volkswagena, który na transfery tylko czterech piłkarzy (Gomez, Błaszczykowski, Gerhardt, Bruma) wydał w przerwie letniej 37 mln mln Euro. - Jeśli Sane odejdzie, to jego zastąpienie będzie potrzebą chwili – mówi nam osoba blisko związana z Hannoverem. - Pazdan jest kandydatem, ale nie jedynym - dodaje.

Pozostaje pytanie, czy Pazdan skłonny byłby przenieść się do klubu 2 .Bundesligi, skoro zainteresowanie jego osobą wykazywały znacznie mocniejsze kluby. Na pewno Hannover byłoby stać na spełnienie finansowych żądań Legii, która chce za obrońcę 3,5- 4 mln Euro. Hannover rozważa pozyskanie w miejsce Sane, także Austriaka Georga Mergreittera (27 l.), oraz Łukasza Szukały, któremu nie wiodło się zbyt dobrze w tureckim Osmanlispor. Jest on zapewne najmniej perspektywiczny z całej trójki, ale przemawia za nim cena, doświadczenie a także ...znajomość języka niemieckiego,co pozwoliłoby mu od razu stworzyć duet stoperów z Waldemarem Antonem.

autor: Jerzy Chwałek zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: