SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Miroslav Klose skrytykował Bayern! Chodzi o Roberta Lewandowskiego

Miroslav Klose skrytykował Bayern! Chodzi o Roberta Lewandowskiego

29.07.2017, godz. 21:55
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Robert Lewandowski, Bayern Monachium foto: EAST NEWS

Niemiecki piłkarz polskiego pochodzenia Miroslav Klose negatywnie ocenił działalność Bayernu Monachium podczas letniego okienka transferowego. Według byłego snajpera Bayernu, jego eks-klub powinien znaleźć zmiennika Robertowi Lewandowskiemu, by ten czuł oddech rywalizacji na plecach.

Robert Lewandowski to niekwestionowana gwiazda Bayernu Monachium. Na dobrą sprawę jest jedynym snajperem w swojej drużynie. Na jego pozycji może grać również Thomas Mueller, ale Niemiec nie daje tyle jakości z przodu, co Robert. Trudno odnaleźć zastępcę Polaka w nowym piłkarzu Bawarczyków, Jamesie Rodriguezie. Mimo to kolumbijski piłkarz potrafi strzelić sporo bramek w sezonie, a o jego formę spokojny jest Miroslav Klose.

- Potrafi zdobywać gole, o czym świadczy tytuł króla strzelców mistrzostw świata. Dodatkowo z 20 ustawionych na poprzeczce puszek strąci 19 - chwalił Jamesa były zawodnik m. in. Werderu Brema, czy Bayernu.

Klose i tak nie jest jednak zadowolony z ruchów transferowych Bayernu. Wielokrotny reprezentant Niemiec chciałby zobaczyć w Bayernie "typową dziewiątkę", czyli piłkarza o podobnej charakterystyce do Lewandowskiego. Były snajper Bayernu uważa, że ewentualna rywalizacja na pozycji napastnika dobrze zrobiłaby zarówno samemu reprezentantowi Polski, jak i całej drużynie Bayernu.

- To ważne, by nie czuć się jak supergwiazda - uważa Klose. - Raczej powinno czuć się presję za plecami. Poza tym nie jest tak, że Lewandowski nie może doznać kontuzji - powiedział Niemiec.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: