Sport piłka nożna bundesliga Nie ma Lewandowskiego, nie ma goli. Bayern stracił punkty

Nie ma Lewandowskiego, nie ma goli. Bayern stracił punkty

15.04.2017, godz. 20:21
Bayern Monachium
Bayern Monachium foto: EAST NEWS

W meczu 29. kolejki Bundesligi Bayern Monachium bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Bayerem Leverkusen. Mistrzowie Niemiec wyraźnie oszczędzali się przed ważnym rewanżem z Realem Madryt w Lidze Mistrzów. Thomas Mueller ponownie pokazał, że nie jest w stanie zastąpić Roberta Lewandowskiego.

Mecz z Realem Madryt w Lidze Mistrzów, a także ten ligowy z Bayerem Leverkusen dobitnie pokazał, jak wiele dla ekipy mistrzów Niemiec znaczy Robert Lewandowski. Bez niego gra zupełnie się nie klei. Polaka na środku ataku ponownie słabo zastąpił Thomas Mueller.

Niemiec znów się nie popisał. W tym sezonie jest bez formy, co przekłada się na brak pewności siebie przed bramką. Miał przynajmniej trzy dogodne okazje do strzelania gola, ale za każdym razem atakował bez przekonania, dając szansę obrońcom i bramkarzowi Bayeru na skuteczne interwencje.

Pozostali piłkarze Carlo Ancelottiego również nie potrafili trafić do siatki. Nie wykorzystali gry w przewadze, ale i tak nie mają się czym martwić. Mają aż osiem punktów przewagi nad drugim RB Lipsk.

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 0:0

Żółte kartki: Charles Aranguiz, Tin Jedvaj x2 (czerwona)

Bayer: Leno – Hilbert, Jedvaj, Toprak, Wendell – Baumgartlinger, Aranguiz (62. Dragović) – Kampl, Havertz (88. Bailey), Brandt (66. Bellarabi) – Volland

Bayern: Neuer – Rafinha, Javi Martinez (73. Lahm), Alaba, Bernat – Kimmich, Arturo Vidal – Coman (71. Alonso), Alcantara, Costa (60. Robben) – Mueller

KONIEC! Bayern bezbramkowo zremisował z Bayerem po słabym meczu. Jeśli tak zagra w Madrycie, odpadnie z Ligi Mistrzów. Tam jednak zobaczymy w akcji Roberta Lewandowskiego. My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

90' - Sędzia doliczył trzy minuty.

85' - Znów blisko był Vidal! Tym razem nie faulował, ale przegrał powietrzny pojedynek z Leno. Bramkarz ma tę przewagę, że może zwiększyć swój zasięg rękami. Chilijczyk nie miał szans.

Widać, że Neuer nie miał dużo kontaktów z piłką w tym meczu. W tej sytuacji wyrzucił wprost do rywala, ale ten błąd nie miał złych konsekwencji dla Bayernu:

80' - Bardzo stara się Vidal, który ma zmysł zo zdobywania goli, ale robi to nieprzepisowo. Już drugi raz atakował piłkę faulując obrońcę.

77' - O dziwo, od paru minut to gospodarze groźnie atakują. To Bayern wygląda, jakby dostał czerwoną kartkę. Akcje gospodarzy napędza Bellarabi.

73' - A Mueller ma kolejne problemy. Tym razem nie przypilnował linii spalonego i kolejna akcja Bayernu się nie powiodła przez niego.

71' - Druga zmiana w Bayernie. Comana zastąpił Xabi Alonso.

70' - Odkąd gospodarze grają w osłabieniu trwa totalna dominacja Bayernu. Gospodarze już nawet nie marzą o wyjściu z własnej połowy, a jedynie o dowiezieniu bezbramkowego remisu do ostatniego gwizdka. Po wejściu Robbena nie będzie to takie proste...

66' - Druga zmiana w Bayerze. Bellarabi zastąpił Brandta.

Robben rozgrywa dziś 250. mecz w barwach Bayernu. Gratulacje!

62' - Kolejnym zmartwieniem gospodarzy jest fakt, że na boisko wszedł Arjen Robben. Zastąpił Douglasa Costę. W Bayerze także doszło do roszady. Dragović zmienił Aranguiza.

60' - Bayer będzie grał w osłabieniu! Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Jedvaj!

59' - I znowu zawinił Mueller! Dostał kolejne znakomite podanie, ale atakował bez przekonania, pozwolił bramkarzowi się ustawić i późniejszy drybling był już bez sensu. Nawet nie podał do lepiej ustawionego kolegi. Pierwszy do zmiany? Chyba tak, ale na ławce nie ma żadnego napastnika.

55' - Najlepsza okazja Bayernu w tym meczu! Costa wygrał pojedynek 1 na 1 z obrońcą, mocno wstrzelił piłkę w pole karne, ale uderzenie Muellera o centymetry minęło bramkę Leno.

52' - Żółta kartka dla Tina Jedvaja. Brzydko potraktował rozpędzonego Comana.

50' - Obraz gry po przerwie się nie zmienia. Atakuje Bayern, a Bayer się broni. Wciąż jednak Leno nie musiał pokazać pełni swoich możliwości, bo goście strzelają bardzo niecelnie.

46' - DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Na razie żaden zespół nie zasłużył na prowadzenie i dlatego mamy remis 0:0. Przewagę ma oczywiście Bayern, ale goście nie wykorzystują dogodnych okazji. Zmienią to po przerwie?

Tak wyglądało to wielkie zamieszanie, po którym jakimś cudem goście nie strzelili na 1:0.

40' - Bayern mocno przycisnął pod koniec pierwszej połowy. Chce zejść do szatni ze skromnym prowadzeniem, ale brakuje drużynie skuteczności Lewandowskiego. Polak z pewnością miałby już gola na koncie po jednej z tych znakomitych sytuacji Bayernu.

37' - Tym razem Coman mógł strzelić! Dostał znakomite podanie od Muellera, ale uderzył wprost w Leno!

Na tym zdjęciu widać, jak wielkie zamieszanie panowało w polu karnym gospodarzy:

33' - Co się teraz wydarzyło pod polem karnym Bayeru? Goście mieli przynajmniej trzy okazje w jednej akcji na zdobycie bramki, ale jakimś cudem piłka nie wpadła do siatki!

30' - Spodziewaliśmy się, że tak znakomite drużyny stworzą dobre widowisko, ale przez pół godziny piłkarze nie pokazali nic godnego uwagi. Przede wszystkim uważają, aby nie stracić bramki.

27' - Volland padł w polu karnym Bayernu, ale gwizdek sędziego milczy. I słusznie, bo nie było faulu.

25' - Kolejna słaba akcja Muellera. Mógł wyjść sam na sam z bramkarzem, ale zabrakło mu przekonania i zwolnił. Zdążyli wrócić obrońcy Bayeru i odebrali mu piłkę.

A mecz w telewizji spokojnie ogląda nieobecny Robert Lewandowski. Ponoć jest już zdrowy na sto procent i zagra w rewanżu z Realem!

20' - Piłkarze Bayeru wreszcie coś pokazali w ofensywie, choć na pewno nie był to szczyt ich możliwości. Po dobrej akcji Kampl pogubił się w dryblingu i odebrał kolegom szanse na zdobycie gola.

17' - Przebojowa akcja Douglasa Costy zakończyła się słabym dośrodkowaniem i bezbłędną interwencję Leno. Bramkarz Bayeru też nie ma na razie co robić.

15' - Neuer tylko raz był zmuszony do wysiłku, ale nie musiał nawet interweniować. Gospodarze sami pogubili się w polu karnym.

13' - Dziś, tak jak w meczu z Realem, wyraźnie widać brak Lewandowskiego z przodu. Mueller nie potrafi tak jak Polak przyjąć piłki z obrońcą na plecach i odegrać do wchodzącego kolegi. Niemiec błyskawicznie traci futbolówkę.

10' - Wygląda na to, że ze zdrowiem Chilijczyka wszystko w porządku. Już biega bez problemów.

8' - Ucierpiał w starciu Arturo Vidal. Ancelotti będzie zmuszony do szybkiej zmiany?

5' - Bayern już atakuje. Gospodarze nawet u siebie nie łudzą się, że będą w stanie prowadzić grę z mistrzami Niemiec. Będą szukali goli po kontratakach.

1' - GRAMY!

Za 5 minut początek spotkania.

Dlaczego Lewandowski nie gra? Nawet, gdyby czuł się na sto procent po kontuzji barku, nie mógłby wystąpić przeciwko Bayerowi. Pauzuje jedno ligowe spotkanie przez żółte kartki.

Bayern zagra dziś bez Roberta Lewandowskiego. Na środku ataku, podobnie jak z Realem Madryt, zastąpi go Thomas Mueller.

Zaczynamy od składów. W takim zestawieniu zagrają gospodarze, którzy rozpoczną w klasycznej formacji 4-4-2.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Bundesligi Bayer Leverkusen - Bayern Monachium!
False 3182 True 1 2017-04-15 18:20:00 True 30