Łukasz Piszczek

Autor: East News Łukasz Piszczek

Niezwykły konkurs karnych w Pucharze Niemiec. Męczarnie Borussii z drugoligowcem [WIDEO]

2016-10-27 10:50

Ciężko wytłumaczyć to, co działo się wczoraj na Signal Iduna Park w Dortmundzie. O ile futbol widział już zacięte spotkania pomiędzy drużynami grającymi w różnych klasach rozgrywkowych, o tyle takiego konkursu rzutów karnych kibice raczej nie pamiętają. Właśnie w nim rywalizację w 1/16 finału Pucharu Niemiec przeciwko Unionowi Berlin na swoją korzyść rozstrzygnęła Borussia Dortmund.

Mecz Borussia Dortmund - Union Berlin rozpoczął się zgodnie z planem. Zdecydowane ataki gospodarzy miały przynieść im szybkiego gola i pozwolić na spokojne kontrolowanie boiskowych zdarzeń. Rywalem BVB była co prawda ekipa z aspiracjami sięgającymi Bundesligi, ale wicelider drugiej klasy rozgrywkowej prezentował się wyraźnie słabiej od ekipy prowadzonej przez Thomasa Tuchela. Gospodarze potrzebowali czterdziestu jeden minut, by wyjść na prowadzenie - na kilka chwil przed przerwą do własnej siatki trafił Parensen.

Po wznowieniu gry Łukasz Piszczek (zagrał całe spotkanie) i spółka panowali nad wydarzeniami. Wydawało się, że nic nie jest w stanie zabrać im awansu do 1/8 finału Pucharu Niemiec. Tymczasem na niespełna dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem wyrównał Skrzybski. Zawodnik Unionu pojawił się na boisku ledwie sześćdziesiąt sekund wcześniej! Regulaminowy czas gry zakończył się rezultatem 1:1, a rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka. Konkurs rzutów karnych przejdzie za to do historii niemieckiego, jeśli nie światowego, futbolu.

Nie wiemy co w bidonach mieli piłkarze ze stolicy przed serią jedenastek, ale ich celowniki w decydującym momencie były zwichrowane. Dość powiedzieć, że BVB rozstrzygnęło karne na swoją korzyść zaledwie po trzech seriach. Gospodarze trafili trzy razy, podczas gdy przyjezdni - ani razu! Najpierw pojedynki z Kroosem i Furstnerem wygrał Weidenfeller, a decydującego, ostatniego karnego zmarnował Hosiner, trafiając w poprzeczkę.

Borussia Dortmund - Union Berlin 1:1 - rzuty karne 3:0 (1:0, 1:1)
Bramki: Parensen 44 (s) - Skrzybski 81

Borussia: Weidenfeller - Passlack (100. Rode), Papastathopoulos, Ginter, Piszczek - Sahin (68. Weigl) - Larsen (67. Dembele), Castro, Goetze, Mor - Ramos

Union: Mesenholer - Trimmel, Leistner, Puncec, Pedersen - Zejnullahu - Hedlund (80. Skrzybski), Kroos, Redondo, Parensen (65. Furstner) - Quaner (39. Hosiner)

Żółte kartki: Parensen, Puncec, Furstner, Trimmel