SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Piękny gest klubu Bundesligi. Piłkarze wyprowadzeni przez... inwalidów i seniorów!

Piękny gest klubu Bundesligi. Piłkarze wyprowadzeni przez... inwalidów i seniorów!

28.11.2016, godz. 20:32
Piekny gest klubu Bundesligi. Piłkarze wyprowadzeni przez... inwalidów i seniorów!
foto: YouTube

To był magiczny dzień dla kibiców FC Koeln. Przed niedzielnym spotkaniem Bundesligi klub z Kolonii zorganizował niesamowitą akcję -  zawodnicy drużyny nie zostali standardowo wyprowadzeni przez dzieci. Młodych piłkarzy "Kozłów" zastąpili... niepełnosprawni, uchodźcy i staruszkowie! Wzruszająca inicjatywa wzbudziła ogromne emocje wśród zaproszonych na murawę gości. Zobaczcie sami!

 

To było po prostu niesamowite. Podobe inicjatywy miały już co prawda miejsce m. in. w Szwecji, czy w Holandii, lecz mimo wszystko każda następna wzrusza tak samo. W niedziele, przed spotkaniem z Ausgburgiem, "Kozły" postanowiły przeprowadzić oryginalną i symboliczną akcję - lokalna drużyna została wyprowadzona na murawę przez osoby starsze, inwalidów i uchodźców! Inicjatywa miała uhonorować kibiców, którzy każdego dnia muszą walczyć z przeciwnościami, takimi jak niepełnosprawność, poczucie wyobcowania i nienawiści rasowej, czy po prostu starość.

Udało się... wszyscy obecni na murawie nie potrafili ukryć wzruszenia! Wyróżnieni kibice przez kilkanaście sekund stali w świetle reflektorów, wśród krzyków i oklasków, zapominając o problemach codzienności. Moment chwały najbardziej spodobał się staruszce wyprowadzającej gwiazdę FC Koeln - Anthony'ego Modeste'a - czołowego strzelca Bundesligi. Owa pani starszej daty z wielką ekscytacją pozdrawiała trybuny RheinEnergieStadion.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: