SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Piłkarz Borussii ma traumę po zamachu. Boi się jeździć na mecze

Piłkarz Borussii ma traumę po zamachu. Boi się jeździć na mecze

24.05.2017, godz. 13:12
Bomby pod autokarem Borussi
foto: AP

Pomocnik Borussii Dortmund Shinji Kagawa wyznał, że wciąż nie doszedł do siebie po ataku na autokar drużyny z Dortmundu, do którego doszło 11 kwietnia przed meczem Ligi Mistrzów z AS Monaco. Japończyk za każdym razem, gdy jedzie na mecz, odczuwa strach. Mocno przeżył to tragiczne wydarzenie.

Do trzech eksplozji doszło przy autokarze Borussii Dortmund, który wiózł piłkarzy na stadion w Dortmundzie. Jako jedyny ucierpiał Marc Bartra. Hiszpan musiał przejść operację nadgarstka. Ale w takich przypadkach nie można brać pod uwagę tylko obrażeń fizycznych. Łukasz Piszczek wyjawił, że po ataku miał problemy ze snem i koncentracją. Polak nie był sobą w obu spotkaniach Ligi Mistrzów z AS Monaco. Popełniał wtedy szkolne błędy.

Jeszcze większą traumę po ataku ma Shinji Kagawa. - Boję się wsiąść do autobusu. Boję się jechać na mecz. Byłem wtedy przerażony i, szczerze mówiąc, wciąż jestem - wyjawił Japończyk. Dodał, że w przełożonym o jeden dzień spotkaniu z Monaco nie mógł zagrać na maksimum możliwości. - W głowie wciąż miałem obrazki z autokaru. Myślałem tylko o wybuchu - mówił otwarcie Kagawa.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: