SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Prezes Bayernu Monachium: Nasi piłkarze MUSZĄ mówić po niemiecku!

Prezes Bayernu Monachium: Nasi piłkarze MUSZĄ mówić po niemiecku!

05.01.2017, godz. 11:54
Robert Lewandowski - Bayern Monachium
Robert Lewandowski - Bayern Monachium foto: EAST NEWS

Prezes Bayernu Monachium Uli Hoeness przyznał ostatnio, że w szatni zespołu mogą nastąpić spore zmiany. Otóż od tej pory zawodnicy mają obowiązek... rozmawiać po niemiecku! Szef bawarskiego klubu twierdzi, że wspólny język jest spoiwem łączącym drużynę, a ci, którzy nie podporządkują się nowym zasadom, będą musieli płacić kary! Czy Robert Lewandowski ma się czego obawiać?

Wielość języków, narodowości i kultur - w wielu piłkarskich klubach jest to spory problem. Zawodnicy tworzą w szatni grupki i po prostu zadają się z tymi, z którymi potrafią się łatwo dogadać. Ten kłopot postanowili rozwiązać szefowie Bayernu Monachium i trzeba przyznać, że ich pomysł jest niezwykle prosty. Ale czy skuteczny?

Prezes bawarskiego klubu Uli Hoeness przyznał bowiem, że piłkarze lidera Bundesligi mają obowiązek... porozumiewać się po niemiecku! Przyznał, że język jest spoiwem łączącym ludzi i podtrzymującym więzi w zespole, a tym, którzy nie podporządkują się zasadom, grożą kary finansowe!

Wobec tych słów niemiecki dziennik "Bild" postanowił przeanalizować i ocenić językowe zdolności zagranicznych piłkarzy Bayernu. Jak się okazuje nauka niemieckiego najsłabiej idzie zawodnikom z południa - w zestawieniu najgorzej wypadli bowiem Arturo Vidal (Chile), Douglas Costa (Brazylia) i Renato Sanches (Portugalia), a do tego grona dołączono też Kingsleya Comana (Francja). A kto jest najlepszy? Zdecydowane Arjen Robben (Holandia), ale tuż za nim znalazł się Robert Lewandowski! I trudno się dziwić, w końcu "Lewy" gra w Bundeslidze już blisko siedem lat, a po niemiecki porozumiewa się bardzo płynnie.

A poniżej możecie zobaczyć ranking "Bildu" (1 to ocena najwyższa, 6 - najniższa):

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: